Vatandaş şokta: 430 lira elektrik faturası ne gı, caminin önüne mi otursam, ne yapsam!

Yıl başında yapılan zamlar faturalara yansımaya başladı. Geçtiğimiz ay 200-250 TL olan faturalar katlanarak, 400-450 liraya çıktı. İki odalı bir ev için 1.000 lira gelen fatura bile var.

Yol TV, İstanbul Bağcılar’da konuyla ilgili bir sokak röportajı yaptı. İnsanlara zamların faturalarına nasıl yansıdığını sordu. Kanser hastası olduğunu söyleyen bir vatandaşın sözleri sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. Yaşadığı sıkıntıları kendi şivesiyle anlatan vatandaş, gelen 430 liralık faturayı görünce şok olduğunu söylüyor.

430 NE GI!

İşte o vatandaşın söyledikleri: “Kızım, elektrik şimdi kapıdan çıktım, 430 milyon gelmiş! Elektrikçiye dedim ki ‘saatime bak, acep elektriğimi mi çalıyorlar arkadan’ dedim. İnanamadım ya! 430 ne gı! Elektrikli eşyam yok. Bir buz dolabı bir de tüplü televizyon. Başka bir şey yok evde. Ütü bile yapmıyoruz ya! Aha şimdi gelirken az daha araba çarpıyordu. O kadar dalmışım ki! Ne yapacam, caminin önüne mi otursam ne yapsam gı! Maaşım da yok. Bir torunum, bir kızım, bir ben. Üç kişi yaşıyoruz. Şaşırdım kaldım kızım. Kanser hastasıyım. Arabayla hastaneye gidip geliyorum 40 lira alıyor. Hastaneye gidemiyorum 1 aydır. Ben hala ‘430’ diye diye gidiyorum. Doğal gaz faturası gelene kadar! Doğalgaz faturası gelirse ona başlarım artık. Kızım bana 600 lira veriyor, ‘anne bununla idare et’ diyor. Ben 430 lira elektriğe verirsem neyle idare edeceğim a gülüm? Ben şimdi aha şu AK Parti binasına mı gidim ne yapayım diyorum. Belki yağ verirler.”

Bir başka vatandaş ise faturasını göstererek, “Bana 1 milyar (bin TL) geldi fatura. Ben bunu nasıl ödeyeceğim. İki kişi yaşıyoruz evde.” diyor.

RÖPORTAJIN TAMAMI AŞAĞIDAKİ LİNKTE…

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin