Van kayyımının genel sekreteri: 653 kişiyi atarken çok büyük keyif aldım

31 Mart yerel seçiminden önce Van Büyükşehir Belediyesi’ne atanan kayyımın Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, belediyede yaptıkları işten çıkarmaları anlatırken çok büyük keyif aldığını söyledi. Yalçın, büyük bir zevkle işten çıkarmaları gerçekleştirdiğini anlattı.

Yalçın’ın konuşması sosyal medya platformlarında yayınlandı. Yalçın’ın işçileri, çalışanları işten çıkarırken zevk aldığını ifade ettiği sözlerinin bulunduğu video sosyal medyada tepki topladı.

Görüntüleri Twitter hesabından paylaşan HDP Kocaeli Millletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu tepkisini şöyle dile getirdi: “Kayyum döneminde Kayseri’den getirilerek Van Büyükşehir Belediyesi’ne Genel Sekreter yapılan Mustafa Yalçın KHK ile ihraç etmenin ne kadar hukuki olduğunu zevkle anlatıyor!”

Halen Kayseri Talas Belediye Başkanı olan Mustafa Yalçın, “Tabii bunların hepsini yok etmek üzere…653 kişiydi galiba benim imzam la işten çıkardığımız. Bir o kadar da kanun hükmünde kararname ile işlerine son verilenler oldu. Ama şunu söyleyeyim: Ben işten uzaklaştırmaları yaparken çok büyük keyif aldım, zevk aldım.” ifadeleri kullanıyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin