Vali Yerlikaya: Pozitif olduğunu bile bile dışarı çıkıyor, Allah rızası için dışarı çıkmayın!

Koronavirüs salgınıyla ilgili vatandaşlardan sokağa çıkmamasını isteyen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, pozitif olduğunu bile bile sokağa çıkan insanların büyük kul hakkı yediğini söyledi. Vali Yerlikaya, ‘‘Allah rızası için dışarı çıkmayın. Ne söyleyebilirim başka?’’ dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Zeytinburnu’nda 55 bin metrekare alan üzerine yapılacak Millet Bahçesi’nde yer alacak İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Vatandaşların sonbaharda daha dikkatli olması gerektiğini söyleyen Vali Yerlikaya, temizlik, maske ve mesafe kuralına uyulmasının önemine işaret etti. Yerlikaya, “Maskeyi kuralına uygun takar, mesafeye dikkat edersek virüsün solunumla bulaşma riski yüzde 90 azalıyor.” dedi.

”POZİTİF OLDUĞUNU BİLEN KARDEŞİMİZ ŞEHİRLE NASIL HELALLEŞECEKSİN?

Pozitif vakayla temas edenlerden sabırlı olmalarını isteyen Yerlikaya, konuşmasını şöyle tamamladı: “Filyasyon çalışma grupları var. 39 ilçede kaymakamlıklarımız bu kardeşlerimize sahip çıkmak ve onların dışarıya çıkmamaları için çalışıyor. Dışarıya çıkmadıklarında sosyal destek gruplarımızın destansı çalışmalarıyla yanlarında oluyoruz. Gazete, su, ekmek istiyorlarsa götürüyoruz. Maddi durumu iyi değilse de yardım ediyoruz. Allah rızası için dışarı çıkmayın. Başka ne söyleyebilirim. İdari işlem yapmaktan haya ediyoruz. Bile bile pozitif olduğunu bilen bir kardeşimiz kendi sağlığını düşünmüyorsa bundan daha büyük bir kul hakkı nasıl olabilir? Pozitif olduğunu biliyor. Tüm dünyanın bununla uğraştığını, bir kardeşimizin daha olmaması noktasında tedbirler aldığımızı, çaba sarf ettiğimizi, kaynak harcadığımızı biliyor. Buna rağmen dışarı çıkıyorsa şunu söylemek istiyorum; ‘Şehirle nasıl helalleşeceksin? Bu kul hakkını nasıl ödeyeceksin?’ Bunu biz söylüyoruz. Hem idari işlem yapıyoruz. Savcılığa da suç duyurusunda bulunuyoruz. Yeter artık”

1 YORUM

  1. İdari işlem yapmaktan haya mı ediyorsunuz?
    Bu bir şaka mı, yoksa idari işlemlerin en azından bir kısmının “hayasızlık” olduğunun itirafı mı?

    Yoksa idari işlem yaptığınızda, birileri “Sağlık Bakanı 100 hasta var diyor ama 150 hastaya ceza kesilmiş; bu nasıl olur?” diye sorar endişesi mi taşıyorsunuz?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin