Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’un maaşı dudak uçuklattı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1 Şubat 2020’de Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne atanan Burhan Ersoy’un ayda 161 bin 928 TL TL maaş aldığı ortaya çıktı.

Bir süredir AKP’li bürokratların çeşitli kurumlardan aldıkları maaşları açıklayan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz bu kez de Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’un aylık gelirini hesapladı.

Yavuzyılmaz, aynı zamanda KuveytTürk Yönetim Kurulu üyesi olan Burhan Ersoy’un maaşını Kuveyt Türk 2021 Genel Kurul Tutanağı’na dayanarak hesapladığını belirtti.

Yavuzyılmaz’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Ersoy’un Kuveyt Türk bankasının yönetim kurulu üyeliğinden ayda 62 bin 455 aldığı kaydedildi.

Ersoy, aynı zamanda bankadan aylık kâr payı olarak 84 bin 556 lira alıyor. Buna Vakıflar genel müdürlüğü görevinden alınan 14 bin 917 lira maaş da eklendi.

Buna göre Vakıflar Genel Müdürü Ersoy’un Vakıflar’daki görevinden aylık 14.917 TL, KuveytTürk Bank Yönetim Kurulu üyeliğinden aylık 62.455 TL ve kar payı 84.556 TL olmak üzere toplam aylık geliri 161.928 TL oluyor.

6 KOLTUĞU VAR

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, aynı zamanda Vakıflar Meclisi Başkanlığı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği, Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, KuveytTürk Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği, Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevlerini de yürütüyor. Ersoy’un, Kuveyt Türk dışındaki yönetim görevlerinden ne kadar gelir elde ettiği bilinmiyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin