Vaka sayıları arttı, 4 ilde kısmi karantina uygulaması başladı

Koronavirüs salgınında vaka sayılarının katlanmasıyla birlikte Bilecek, Adıyaman, Balıkesir ve Tunceli’de kısmi karantina kararları alındı. Bilecik’te bir mahalle ile köye giriş-çıkış yasaklanırken, Tunceli ve Adıyaman’da da benzer uygulama başlatıldı.

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Aktaş köyü Beşevler Mahallesi’nde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı. İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada, Covid-19 vakası ve temaslı kişiler olması sebebiyle Beşevler Mahallesi’nin tedbir amaçlı karantinaya alındığı bildirildi.

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bir mahallede karantina uygulaması başlatıldı. İlçe merkezine 17 kilometre uzaklıktaki 130 hanede toplam 502 kişinin yaşadığı Çeribaşı Mahallesi, pozitif vakaların görülmesi ve temaslı kişilerin bulunması nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı.
Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada, Covid-19 salgınının yayılmasının önüne geçmek için çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Tunceli merkeze bağlı Altınyüzük köyüne, il merkezimizden hane ziyaretine giden kişilerin bulaştırması sebebiyle toplamda 7 vatandaşımızın Kovid-19 testi pozitif çıkmıştır. Köyümüz 14 gün süre ile karantinaya alınmıştır.” denildi.

Adıyaman Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre ise, kent merkezinde bazı kişilerin Kovid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlar aldı. Karar doğrultusunda farklı mahallelerdeki 142 ev karantinaya alındı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin