Üzerine tükürülen tren istasyon görevlisi Koronavirüsten hayatını kaybetti

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir tren istasyonu çalışanı, bir yolcunun “Bende koronavirüs var” diye bağırarak üzerine tükürüp öksürmesi sonucu Kovid-19 salgınına yakalanarak öldü.

Taşımacılık Sendikası TSSA’nın açıklamasına göre solunum yolları hastası olan 47 yaşındaki Belly Mujinga, Victoria tren istasyonunda Mart ayında saldırıya uğradı ve birkaç gün sonra hastaneye kaldırılarak solunum cihazına bağlandı.

11 yaşında bir kızı olan bilet memuru Mujinga’nın saldırıdan 14 gün sonra, 5 Nisan’da öldüğü açıklandı. Açıklamada, Mujnga’nın 29 Nisan’da 10 kişinin katılmasına izin verilen bir cenaze töreniyle toprağa verildiği belirtildi. İngiltere gazeteleri, Belly Mujinga’nın bir iş arkadaşıyla birlikte saldırıya uğradığını ve bu kişinin de hastalığa yakalandığını yazdı. Londra polisi, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. TSSA hükümetten taşımacılık çalışanlarının korunmasına yönelik önlemleri artırmasını istedi.

Belly’nin kocası Lusamba Gode Katalay, “Ona maske ya da eldiven verilmedi, bu yüzden herkese maruz kaldı. Ben ve Ingrid (11 yaşındaki kızı), 2 Nisan’da hastaneye giderken Belly’yi gördük. Sonra onu bir daha görmedik. O öldü ve onu görmeden gömdük.” ifadelerini kullandı.

Belly’nin kuzeni Agnes Ntumba ise “Kocası burada, kızı burada. Hepsini kaybedebilirdik. Adalete ihtiyacımız var, eğer kişi yakalanırsa cezasını çekmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin