Urfalı çift davetlilerden takı yerine bunu talep etti: “Yanınızda bir yetim çocuk getirin”

Şanlıurfa’da evlenen Muhammed ve Fatma Çakmak çifti, düğünlerine gelecek davetlilerden takı yerine birer yetimle gelmelerini istedi. Düğüne 100 yetimle davete gelen konuklar çifti mutlu etti. Düğüne katılanların hediyeleri ise yetimlerin yüzünü güldürdü.

Davetlilerden takı takmak yerine yanlarında birer yetim çocukla törene gelmelerini talep eden çiftin bu özel çağrısına yakınları da duyarsız kalmadı.

Davetliler, İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Şubesinin de katkılarıyla düğüne yaklaşık 100 yetimle katıldı.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli de Fatma ile Muhammed Çakmak çiftinin nikahlarını kıydı. Başkan Baydilli, düğünlerine yetimleri davet etmelerinden dolayı genç çifti salonda ayakta alkışlattı, yanında getirdiği oyuncaklarla da çocukları sevindirdi.

Damat Muhammed Çakmak, yaptığı açıklamada, böylesi güzel ve özel günde yetimleri de aralarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, başka çiftlere de örnek olmak istediklerini söyledi.

Gelin Fatma Çakmak da manevi huzurun her şeyden önemli olduğunu vurgulayarak, “Böyle özel ve güzel bir günümüzde yetimleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Takı yerine yetimler olsun istedim bunun için de çok sevinçliyim” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin