Üniversitelerde uzaktan eğitim 23 Mart’ta başlayacak!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, uzaktan eğitim kapasitesi olan tüm üniversitelerde 23 Mart’tan itibaren dijital eğitim sürecinin başlayacağını söyledi.

Koronavirüs önlemleri kapsamında üniversitelerin 16 Mart’tan itibaren 3 hafta tatil ilan edilmesinin ardından Saraç, “123 üniversitemizde Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) bulunmaktadır. Altyapı konusunda eksiği olan üniversitelerimizin ihtiyaçları da YÖK koordinasyonunda diğer üniversitelerle iş birliği içerisinde giderilecektir. Bu istikamette de planlamalarımız vakit geçirilmeksizin hayata geçirilecektir.” dedi.

“23 Mart’ta uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkanlarla uzaktan öğretim süreci başlayacak” diyen Saraç, “Bu kapasiteye sahip olmayan üniversiteler için de 23 Mart’ta açık ders malzemeleri havuzu açılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Vizelerin online yapılmasına ilişkin Saraç, “Bu hususu üniversitelerin kendi karar süreçlerinde, kendi şartları içerisinde sürdürmelerinin doğru olduğunu düşünüyoruz.” diye konuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin