Ümitcan Uygun bu kez de Esra Hankulu’nun ölümüyle ilgili gözaltına alındı

umitcan uygun

Aleyna Çakır’ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmanın baş şüphelisi olduğu halde cezaevinde 6 ay kaldıktan sonra tahliye edilen Ümitcan Uygun, bu kez de Esra Hankulu’nun ölümüyle ilgili Ankara’da gözaltına alındı.

Aleyna Çakır’ın geçtiğimiz yıl Keçiören’deki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun, önceki gece Mamak ilçesi Akdere Mahallesi’nde ölü bulunan 25 yaşındaki Esra Hankulu’nun ölümüyle ilgili gözaltına alındı.

Polisin tanık ifadelerinden ve kamera kayıtlarından Hankulu’nun en son Ümitcan Uygun ile görüştüğünü belirlemesinin ardından gözaltına alınan Uygun’un emniyetteki işlemleri devam ediyor. Uygun ile birlikte Furkan G., Dilan C.de gözaltında. Uygun, ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek’ suçundan 10 Ocak’ta tutuklanmış, 17 Temmuz’da tahliye edilmişti.

Hankulu’nun cesedi olay yerinde yapılan incelemelerin ardında otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.
Hayatını kaybeden genç kadının vücudunda bıçak, silahlı ateşle yaralanma ya da darp izine rastlanmazken kesin ölüm nedeninin Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak incelemelerin ardından netlik kazanacağı öğrenildi.
DHA’nın emniyet kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre, Hankulu’nun ölümünün ilk belirlemelere göre uyuşturucu kullanımından kaynaklandığı tespit edildi.

NE OLMUŞTU?

Aleyna Çakır adını kullanan Sema Esen’in geçen yıl 3 Haziran’da Keçiören’deki evinde ölü bulundu. Gözaltına alınan Ümitcan Uygun bir süre sonra serbest bırakıldı. Sema Esen’e şiddet uyguladığı anlara ait görüntülerin sosyal medyada yer alması ardından ifadesi alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun, uyuşturucu madde kullandığına ilişkin görüntüler de daha sonra sosyal medyada yer aldı. Ümitcan Uygun, bunun üzerine 10 Ocak’ta gözaltına alındı ve ardından ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak ve kullanılmasını alenen özendirmek’ suçundan tutuklandı. Uygun daha sonra avukatının itirazı üzerine 17 Temmuz’da tahliye edildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin