Ümit Özdağ’dan çarpıcı açıklama: ‘SADAT 15 Temmuz’un provasını önceden yapmış’

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın askeri danışmanı ve SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi’nin askeri birliklerin önüne otobüs ve kamyonların çekilmesiyle ilgili provaların önceden yapıldığını ve 15 Temmuz gecesi de organizasyonu kendisinin yaptığını söylediğini kaydetti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sözcü’den Ruhat Mengi’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özdağ, bir seyahat sırasında uçakta SADAT kurucusu Adnan Tanrıverdi’yle denk geldiklerini ve aralarında geçen konuşmayı şöyle aktardı:

“SADAT’la ilgili bir şey anlatacağım: Ankara’dan İstanbul’a gitmek üzere VIP’te oturuyorum, otobüse çağrıldık, otobüs kalktı, yanımda koruma polisi arkadaşla dururken Adnan Tanrıverdi geldi, “Merhaba” dedim, o da “Merhaba” dedi, sonra ben ona “Siz Özel Harp’teyken orada ‘isyan bastırma’ ile ilgili bir bölüm vardı, o bölümün başındaydınız, 15 Temmuz gecesi askeri birliklerin önüne çekilen otobüs, kamyon vs’yi siz mi organize ettiniz” dedim. Gülümsedi, kabul ederek başını salladı, sonra sohbet devam etti ve “Aslında askeri birlikleri ele geçirmekle ilgili daha önceden sivil insanlarla bir çalışmamız da vardı, bunu haber almışlar ve askeri birliklerin siviller tarafından ele geçirilmesini engellemeye yönelik bazı eğitimler yapılmış” dedi, ben de “Allah Allah çok ilginç” dedim, sonra “Çalışmalar devam ediyor mu” diye sordum, “Ediyor” dedi, “Silahlı çalışmalar var mı acaba bunun içinde” dedim, “Zırhlı birliklerin durdurulmasıyla ilgili çalışmalar var” dedi, bazı şeyler anlattı bunları şu aşamada paylaşmak istemiyorum, uçakta ben 1-A’ya oturdum, o 1-F’ye oturdu, yerinden kalktı ve bana kartvizitini verdi “Cumhurbaşkanı Askeri Başdanışmanı” yazıyor. O yerine oturduktan sonra ben de ayıp olmasın diye kalktım kendi kartımı ona verdim, karta baktı ve elini alnına götürerek “Aaa Ümit Özdağ” diye bağırdı.”

-Sizi AKP’li sanarak yanlışlıkla söylemiş anlattıklarını…

Evet, beni bir AK Parti milletvekili zannederek bu kadar açık konuşmuş. Bu konuşmaları inkar ederse koruma polisi şahittir.

*Yani 15 Temmuz öncesinde eğitimler yaptıklarını ve 15 Temmuz’da da aktif görev aldıklarını mı söylüyor?

Birliklerin önüne belediye kamyonlarının çekilmesini kendisi düzenlemiş ve öncesinde de birliklerin ele geçirilmesiyle ilgili siviller tarafından çalışmalar yapıldığını söyledi.

*Yani F.TÖ, SADAT’ın eğitim yaptığını haber almış…

Evet, açıkça söylemedi ama onu kastetti. F.TÖ’cüler bunu duymuşlar ve birliklerde tatbikata başlamışlar, kendisinin bana söylediği oydu.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin