Celal Ülgen: “Ergenekon Balyoz davalarında ne işkence oldu, ne de eş ve çocuklara dokunuldu”

Yargıtay’ın, Ergenekon’a davasına beraat kararından sonra sanıklarla ilgili kötü muamele ve işkence iddiaları tekrar gündeme getirildi. Bu kişilerin mağdur edildiği ve Türkan Saylan ve Kuddusi Okkır’ın ölümleri ön plana çıkarılıyor.

Özellikle Hizmet Hareketi davalarında tutuklu ve mağdur edilmiş yüz binlerce kişinin Ergenekon ve Balyoz sürecindeki 500 civarında sanıkla kıyaslanması da dikkat çekiyor.

Fakat mağdur edilen yüz binlerce kişinin hukuksuzca mesleklerinden ihraç edildikleri ve sudan sebeplerden hapse atıldıkları gözardı ediliyor. Ayrıca bu kişilerin eşlerinin, çocuklarının, anne babalarının rehin olarak tutulduğu ya da mağdur edildikleri de gündeme getirilmiyor.

CNN Türk’te geçmişte yayınlanan bir programda emekli Kurmay Albay Dr. Savaş Biçer ve Ergenekon ve Balyoz Davaları avukatlarından Celal Ülgen bu konuya dikkat çekiyor. Ülgen, “Bana sosyal medyadan bana soruyorlar, “Sizin müvekkileriniz anneniz babası gözaltına alındı mı?’ diye soruyorlar. Ben de ‘alınmadı’ diyorum. Ben doğruyu söylüyorum. Ergenekon Balyoz sürecinde ne işkence oldu, ne de bunu yaygınlaştırdılar. Evet yukarıdan bir baskı vardı ama işkence yoktu.” demişti.

2 YORUMLAR

  1. Yasama yurutme yargi devletin isiyken ve acik acik bu davalarin savcisiyim diyen Erdogan savcilari kendi elleriyle atamisken davalari kendi atadigi savcilara darbe yapilmis gibi actirip ( Celal ULGEN in deyimiyle) zaten bastan sonuclanmayacak suresi belirsiz surece kendisi sokmusken, ayni savcilar 17 25 i acmisken bu savcilarin davalarina dayanip bir sivil topluluga savas acan erdogan suclu olmuyorda neden halk suclu oluyor, birileri bunun cevabini versin. Bu yalanlari diline pelesenk edip iftira atanlari allaha havale ediyoruz. Kendi kurduklari kumpaslari masum insanlarin uzerine atip devlet gucuyle ezip yok etmek isteyenler en basta……Hala bu yalanlari ve kumpaslari bilincli bir sekilde iftiraya donusturenlerde onlarla beraber mazlumun hesabini versin. Cenabi Allah Butun bunlari devleti bazilarinin hakkini bazilarina ( osman altugun uc kagit ekonomisi tanimiyla) yedirme canavarina donusturmek isteyenlerin maskesini dusursun, bu masum insanlara bu zulmun bu yuzden yapildigini Turk milletinin anlamasi uyanmasi temennisi ile……

  2. […] Ergenekon’un ergeni, teğmen bozuntusu, kontenjandan talimatla milletvekili, geçen seçimlerde sandık güvenliği diye bir şeyin ucundan tutup o gece saniyesinde çöken sistemin sorumlusu, adaletin zerresinin olduğu bir ülkede ceza almaması mümkün olmayan adam bir hakimin haksız yere rekor ceza almasını sevinç çığlıkları ile paylaşmıştı. Süzme Ergenekoncunun paylaştığı videoda bahsi geçen hakim “Mehmet Ali Bey lütfen, Celal Bey lütfen” diye nezaketten kendisini paralıyor. Ergenekon davalarını sürekli takip edenler o gün ile bugün arasında kıyas bile kabul olmaz diyor ama nafile.  Avukatları bile ‘İtiraf etmeliyiz bu kişilere yapılanlar bize yapılmadı’ diyor. […]

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin