Tutuklu gazeteci kemoterapi sonrası, cezaevine gönderildi!

Tutuklu gazetecilerden pankreas kanseri Mevlüt Öztaş, kemoterapi sonrası yeniden cezaevine gönderildi. Kızı Büşra Öztaş, babasının hastaneden cezaevine nakledildiğini hastaneyi aradığında öğrendiğini belirterek, “Normalde heyet raporu çıkana kadar taburcu etmeyeceklerini söylemişlerdi.Ben de hastahanede görüş gününü ve şartlarını öğrenmek için aradığımda tesadüfi olarak öğrendim.Yine herhangi bir bilgilendirme yok.” ifadelerini kullandı.

Büşra Öztaş’ın konuya ilişkin paylaşımları şöyle: “Hastahaneyi aradım babamı taburcu etmişler. Şimdi cezaevinde. Babam kemoterapi alan, bir de üzerine hipertansiyon, astım, böbrek ve karaciğer yetmezliği rahatsızlıklarının yanında, virüs tehlikesinin geçmediği şu günlerde bağışıklığı en düşük ve en büyük risk altında olan bir hasta.”

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ

“Cezaevlerinde bu kadar şaibe varken, bunlara dair herhangi bir açıklama yapılmazken nasıl olur da babamı cezaevine geri gönderirsiniz ? Üstelik cezaevinde kalıp kalamayacağı ile ilgili henüz heyet raporu da çıkmış değil. Dışkapı Eğitim Araştırma Hastahanesi… Babamı nasıl olur da tehlikeye atarsınız? Böyle bir hastayı böylesine riskli bir zamanda cezaevine göndermenin ölümcül sebepleri olabileceğini anlamak için doktor olmaya bile gerek yok. Nasıl yaparsınız ya nasıl, aklım almıyor!”

HASTANEDE KALMASI GEREKİYORDU

Normalde heyet raporu çıkana kadar taburcu etmeyeceklerini söylemişlerdi.Ben de hastahanede görüş gününü ve şartlarını öğrenmek için aradığımda tesadüfi olarak öğrendim.Yine herhangi bir bilgilendirme yok. Bundan sonra oluşabilecek her türlü ihtimalden sizler sorumlusunuz ve emin olun bunlar hesapsız kalmayacak. Hukuk önünde hesap vereceksiniz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin