Tutuklanan anne ve baba, 1 ve 3 yaşında çocuklarına adliye koridorunda veda etti

15 Temmuz’dan sonra Türkiye’de başlayan cadı avı hız kesmeden devam ediyor. Cemaat soruşturması kapsamında 24 Eylül’de gözaltına alınan Sultan Ataş ve İbrahim Ataş çifti, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevinde gönderildi.

Ataş çiftinin tutuklanmasını sosyal medya hesabından duyuran TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu yaptığı paylaşımda, “Güne bir kötü haber daha düştü! Bu zulümleri yapanlar bu çocuklara bakabiliyor mu? Vicdanları hiç mi yok? Sultan Ataş ve Eşi İbrahim Ataş tutuklandı 2 çocukları var. Biri 1 diğeri 2 yaşında. Anne sütü ile beslendiği için küçük çocuk huzursuz. Kaç gündür birşey yedirememişler.’’ İfadelerini kullandı.


Sultan Ataş, İstanbul Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne konulurken eşi İbrahim Ataş’ta Silivri Cezaevi’ne gönderildi. Sultan Ataş ve İbrahim Ataş bakıma muhtaç 1 ve 3 yaşındaki çocuklarına adliye koridorunda veda ederek babaannelerine emanet etti.

ŞEHİT EŞİ ATAŞ: EŞİM ŞEHİT OLDUKTAN SONRA EN ÇOK DESTEK BU İKİ KARDEŞİMDEN GELDİ

Twitter hesabında paylaşımda bulunan şehit Jandarma Üsteğmen Murat Ataş’ın eşi Sezen Ataş eşi şehit olduktan sonra kendisine en çok desteğin İbrahim ve Sultan Ataş’den geldiğini belirterek şu paylaşımı yaptı:

“İbrahim abi eşimin kuzeni. Evlendikten sonra bir abim daha oldu onunla. Eşi Sultan da kız kardeşimdir. Eşim şehit olduktan sonra en çok destek bu iki kardeşim bugün tutuklandılar. İki yavru geride kaldı. Yeni kendime gelebildim. Perişan ettiniz bizi, herkesi bu tertemiz insanları… Ne düşünüyorsanız düşünün sizin derdiniz terörle mücadele değil tertemiz insanlara zulm etme. Yaşattıklarınızı yaşamadan ölmeyin!”

1 YORUM

  1. cok dogru, perisan ettiniz herkesi. Rabbim bu sabilerin yuzu suyu hurmetine, bu zulmu kim yapiyorsa bir an once cezalandirsin. bir anne, bebeginden nasil ayri kalabilir? bir bebek annesinden nasil ayri kalabilir? rabbim tez zamanda ferec ve mahrec ver bu insanlara kardeslerimize

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin