Türk Tabipleri Birliği’ni hain ilan eden Bahçeli’ye tepki yağdı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği’ni hedef alan açıklamalarının ardından sosyal medyada tepki yağdı.

AKP iktidarının koronavirüs salgınıyla mücadeleyi yönetemediği için “Yönetemiyorsunuz Tükeniyoruz” eylemi başlatan Türk Tabipleri Birliği’ni hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TTB’nin derhal kapatılması gerektiğini söyledi.

TTB Kovid-19 salgınından dolayı artan vaka sayısına dikkat çekmek ve hayatını kaybeden  meslektaşlarını anmak için #YönetemiyorsunuzTükeniyoruz Haftası ilan etmiş ve hayatını kaybedenlerin anısına sağlık çalışanlarını 1 hafta boyunca siyah kurdele takmaya davet etmişti.

”HÜKÜMETE YÖNELİK “YÖNETEMİYORSUNUZ, ÖLÜYOR, TÜKENİYORUZ” EYLEMİ HAİNCE BİR TERTİPTİR”

TTB’nin başlattığı kampanyayı hedef alan MHP Genel Başkanı Bahçeli attığı bir dizi tweette TTB’nin derhal kapatılması yöneticilerinin yargılanması istedi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Bahçeli, ”Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur. Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir, tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik “Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz” eylemi haince bir tertiptir.” ifadelerini kullandı.

SAĞLIKÇILARDAN VE MUHALEFETTEN TEPKİ

Bahçeli’nin sözlerine sağlıkçılar, meslek örgütleri ve muhalefetten sert tepki geldi. Bahçeli’nin TTB’nin kapatılmasıyla ilgili açıklamasının ardından “İyi ki TTB var” ve “MHPKapatılsın” Twitter’da en çok kullanılan etiketlerden oldu.

Türk Tabipleri Birliği “İyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki – etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var…” mesajını paylaştı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu TTB’ye “İyi ki varsınız” tweeti attı.


”TEHDİT ETMEK BÜYÜK SORUMSUZLUKTUR”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ”Böyle bir pandemi sürecinde hekimlerin meslek örgütünü hedef almak ve tehdit etmek büyük sorumsuzluktur. Bu saldırılara karşı kamuyu bilgilendirme sorumluluğunu yerine getiren Türk Tabipleri Birliği’nin ve canı pahasına mücadele eden tüm sağlık çalışanlarının yanında duracağız.” dedi.

”İNSAN SEVGİSİ KAZANACAK”

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, ”Halkın sağlığı için canını dişine takan #iyikiTTBvar. İyi hekimlik ve yüreğimizdeki insan sevgisi kazanacak!” açıklamasını yaptı.

”SARAY SÖZCÜSÜ BAHÇELİ”

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, ”Saray sözcüsü Bahçeli,  #TTB tez kapatılsın buyurmuş. Halkın doktorları padişahım çok yaşa demediler, dedirtemeyeceksiniz. Siz yalanın, biz #TTBninyanındayız” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin