Tunus’a 5 milyon dolarlık yardım vatandaşı kızdırdı: Babasının parasını mı hibe ediyor?

AKP iktidarının, millet açlıktan intihar ederken Tunus’a 5 milyon dolar hibe etmesi vatandaşları çileden çıkardı. ‘Tüylü Mikrofon’ isimli YouTube kanalının sokak röportajında konuşan 75 yaşındaki bir amcanın sözleri, sosyal medyada kısa sürede binlerce kez paylaşıldı. Halk adına konuşan vatandaş, “Babasının parasını mı hibe ediyor? Kime sordu. O parada 83 milyonun hakkı var.” dedi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşinin toplamda 6 maaş almasına da tepkiliydi vatandaş: “Bir de utanmadan beni tehdit ediyor. Sen kimsin de beni tehdit ediyorsun, ben halkım. Benim vergilerimle maaş alıp, beni nasıl tehdit edersin?”

İşte o röportaj:

83 MİLYONUN HAKKI VAR O PARADA

“(Tunus’a 5 milyon hibe edilmesi) Babasının parasını mı hibe ediyor. Kime sordu? 83 milyonun hakkı var o parada. Önce bi açıklasın o parayı nereden aldı, kime verdi? (Merkez Bankası’nın) 128 milyar dolar uçtu, arkasından (rezervler) eksi 47 milyar dolara düştü. 200 milyar dolar uçtu. Önce bunun bi hesabını verin. Sayıştay denetimini çekiyorsun geriye, ben nasıl yaparsam yaparım diyorsun. Nasıl yaparsın ya? Bu ülke senin mi? Bu ülke senin değil. Sen gidicisin. İlk seçimde, hem de yargıya gidici.”

İNGİLTERE’DE ALDIĞINIZ EVLERDE OTURAMAYACAKSINIZ

“O 400 milyon dolarlık uçağa binip kaçamazlar. O İngiltere’de aldıkları evlerde oturamayacaklar. Reza Zarrap’ın arkadaşı şöyle dedi; Türkiye’de bir kişiye rüşvet veremedim. O da gümrük memuruydu. Demek ki bizde namuslu insanlar var. Her partinin içinde iyi insan var. Öyle yağma yok. Veremez… Kimse kimsenin parasını veremez. Hele devletin parasını hiç veremez. Neyi veriyorsun sen ya? Sen kimsin?”

BİR DE UTANMADAN TEHDİT EDİYOR

“Bu derece israf da hırsızlık da görmedim. Ben hayatımda hiç bir devlet memurunun 6 maaş birden aldığını görmedim. Karısıyla birlikte. Bir de utanmadan ‘kızdırmayın beni’ diyor. Ulan sen kimsin? Sen kimsin de beni tehdit ediyorsun. Ben halkım. Benim paramı alıyorsun sen. Ben sabah elimi yıkadığımda, elektiriğin düğmesine dokunduğumda vergi veriyorum. Benim paramla sen çalışıyorsun, beni tehdit edeceksin! Nerede görülmüş bu be!”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin