TSK’nın savaş uçaklarından sorumlu tuğgeneraline ‘ankesörden’ tutuklama

Ankesörlü telefon bahanesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) yönelik yürütülen operasyonlar bitmek bilmiyor. ‘Cadı avı’na dönüştürülen operasyonun son kurbanı TSK’nın bütün savaş uçaklarının harekat sorumlusu olarak görev yapan Tuğgeneral Özkan Edip Akgülay oldu.

Yeni Şafak’ın haberine göre, emekliliğini isteyen Eskişehir Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi (BHHM) Komutanı Tuğgeneral Akgülay, 26 Ocak’ta gözaltına alındı. Bugün ise adliyeye sevk edilen Akgül tutuklandı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Akgülay’ın, ankesörlü telefonlardan ardışık aramasının olduğu iddia ediliyor.

Mevcut düzende ankesörlü telefondan görüşme yaptığı iddia edilen askerler, doğrudan Gülen Cemaati ile irtibat kurmuş sayılıyor. Tamamen soyut bir olgu olan ‘Cemaat ile irtibat kurmak’ ise hiçbir hukukî temele dayanmamasına rağmen suç kabul ediliyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

3 YORUMLAR

  1. Su an TSK daki tum generaller (muvazzaf personel seklinde dereceli olarak genisletilebilir), akp.nin esiri durumundadir.
    Var mi farkli dusunen?

  2. yorumlar yayımlanmayacaksa, bu modülü kapatınız lütfen.
    mevcut olunca, biraz da sorumluluk hissiyle katkıda bulunmaya çalışıyoruz, zamanımızı alıyor.
    teşekkürler.

  3. Bu general elinde her türlü yetki varken, kendisine TSK en hassas hava üssünü emanet ederken herhangi bir ters işe giriştiği için değil de içeriği bile bilinmeden bir ankesörlü telefon sebebiyle tutuklanıyorsa: 1. Gerçekten cemaatle irtibatlı olması halinde ‘the Cemaat’in iddia ve iftiralardan masumiyetine en somut delildir. İstese ‘bugün değilse ne zaman’ deyip pek çok şey yapabileceksen yapmamış. 2. Başka bir zihniyettense- ki yüzde 90 ya Atatürkçü veya Kemalisttir- olabilir gizli bir sevgilisi; Adamın özel hayatını mahvedecekler boş boşuna. İşte TSK’ya böyle darbe yapılıyor; bir Kartal’ı serçeye yem ediyorlar. Ülkeye yazık oluyor!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin