Trump’ın sosyal medya hesaplarının kilitlenmesi yandaş Hilal Kaplan’ı endişelendirdi

AKP’nin yandaş yazarı Hilal Kaplan, Facebook ve Twitter’in ABD’deki Kongre binasının işgali sonrası Donald Trump’ın hesaplarını gerginliği tırmandırdığı gerekçesiyle kilitlemesine tepki gösterdi. Seçimi kaybettiğini kabul etmeyen Trump’ın sosyal medyada hesaplarının kilitlenmesini örnek gösteren yandaş Hilal Kaplan, ‘‘Amerikan Başkanı’na yaptıklarını günü gelince ülkemizde de uygulayacaklarını bilelim.’’ dedi.

Donald Trump, 3 Kasım 2020’de yapılan başkanlık seçimlerinde Joe Biden’a yenilmesinin ardından Washington’da yapılacak Kongre oturumunu takip etmek üzere toplanan yandaşlarına ‘seçim sonuçlarını kabul etmeyeceğini’ söylemesiyle Trump yandaşları Kongre binasını basıp polisle çatıştı. Twitter ve Facebook’tan gerilimi tırmandıran paylaşımlar yapan Trump’ın hesabının kilitlenmesine AKP’nin yayın organı olan Sabah yazarı Hilal Kaplan’ı endişelendirdi.

Twitter ve Facebook’un günü gelince aynı şeyi Türkiye için de uygulayacağını ifade eden Hilal Kaplan, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

‘‘Twitter, Trump’ın son tivitini “yalan” diye işaretlemekle kalmadı; RT-Fav’a da kapattı. Amerikan Başkanı’na yaptıklarını günü gelince ülkemizde de uygulayacaklarını bilelim.’’


TRUMP HİLAL KAPLAN’LA DALGA GEÇMİŞTİ

13 Kasım 2019’da AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinde ABD Başkanı Donald Trump’la düzenlediği ortak basın toplantısında kendisine soru yönelten Hilal Kaplan’a Trump, “Gazeteci olduğunuza emin misiniz? Türkiye hükümeti için çalışıyor olmayasınız” demişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin