Trump, Biden’e cevap verdi: Seçimi kaybedersem başka işler yaparım!

ABD Başkanı Donald Trump, rakibi Demokrat Partili Joe Biden’ın kendisi için söylediği “seçimde oy çalabilir” şeklindeki ifadelerine cevap verdi. Fox News’e özel bir röportaj veren Trump, Biden’ın, “Seçimlerde oy çalmayı deneyebileceği” ve “Seçimi kaybetse dahi Beyaz Saray’dan ayrılmayı reddedebileceği” ifadelerinin hatırlatılması üzerine, “Kazanmazsam, kazanmam. O zaman başka şeyler yaparım. Ama bence kazanmazsam ülkemiz için çok üzücü olur” şeklinde konuştu.

Joe Biden, Trump’ın seçimleri kaybetmesi halinde sonucu kabullenmemesi durumunda ise, askerler eşliğinde Beyaz Saray’dan ayrılabileceğini dile getirmişti.

Trump, George Floyd adlı siyah Amerikalının beyaz bir polis memuru tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolara ilişkin yaptığı kanun ve düzen vurgusunu da yineledi. Seattle’da göstericilerin oluşturduğu otonom bölge ile ilgili açıklamalarda bulunan Trump, “Bir kanun ve düzen başkanı olayların Seattle’daki gibi bir boyuta ulaşmasını engelleyebilir” diye konuştu.

ABD Başkanı, eyalet yönetimi ve belediyenin kent üzerindeki hakimiyetini yitirdiğini savundu. Trump, attığı tweetlerde de göstericileri”anarşist” ve “terörist” olarak nitelendirerek, Vali Jay Inslee ve Belediye Başkanı Jenny Durkan’ın bir adım atmaması halinde Beyaz Saray’ın harekete geçeceğini söylemişti. Trump, Amerikan Fox televizyonuna verdiği röportajda da “Bazen sert bir tavrın en merhametli tutum olduğunu” ifade ederek, aksi takdirde insanların ağır yaralanabileceği tehlikeli durumlar oluşabileceğini savundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin