Trump, Antifa’yı terör örgütü ilan edecek

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, siyahi George Floyd’un polis şiddetiyle öldürülmesi üzerine başlayan protestoları şiddete dönüştürmekle suçladığı Antifa grubunu terör örgütü olarak ilan edecek.

ABD Başkanı Donald Trump’ın siyah Amerikalılara yönelik yeni planına göre, ırkçı grup Ku Klux Klan ve ırkçılık karşıtı yapılanma Antifa ‘terör örgütü’ ilan edilecek. Plan kapsamında ABD’de 155 yıl önce köleliğin kaldırıldığı gün olan 19 Temmuz tarihi de ulusal tatil kapsamına alınacak.

Trump, Georgia’nın Atlanta kentinde düzenlenen etkinlikte, siyahi vatandaşlara karşı yeni politikaların belirlendiği “Platinum Plan” başlıklı planı tanıttı.

3 Kasım’daki seçimlerin, tarihin en önemli seçimlerinden olduğunun altını çizen Trump, “Yıllardır Joe Biden gibi Demokrat siyasetçiler, siyahların oylarını garanti bildi. Her seçimden önce size büyük sözler verip, Washington’a geldikleri an bunları unutup, sizi sattılar. Demokratlar her zaman size yalan söyledi ve sizi kullandı” yorumunda bulundu.

Görevleri süresince Afrikalı Amerikalıların işsizlik oranlarının tarihin en düşük seviyesine indiğini savunana Trump, “Siyah Amerikalılar için 3 yılda yaptıklarımız, Joe Biden’ın 47 yılda yaptıklarından fazla” dedi.

Trump, kendilerinin Demokratların aksine çözüm odaklı çalıştıklarını savunarak, “Siyah toplumun güvenliği için çalışmak yerine, Demokratlar, polisimize saldırıyor ve aşırı solcu isyancıları, yağmacıları ve anarşistleri güçlendiriyor. Cumhuriyetçi Parti olarak biz, henüz doğmamışlar da dahil tüm siyahilerin hayatının korunması gerektiğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin