Trump Ankara’yı tehdit etti: Kürtleri vurursanız ekonomik yönden Türkiye’yi mahvederiz

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabı üzerinden Türkiye’yi tehdit etti. Trump, “Türkiye Kürtleri (PYD/YPG) vurmaya kalkarsa ekonomik olarak mahvolur.” dedi.

Suriye’den, IŞİD bölgelerini vurmaya devam ederek çekilmeye başlayacaklarını ifade eden eden Trump, Kürtlere de ‘Türkiye’yi provoke etmeyin’ uyarısında bulundu.

KALIN CEVAP VERDİ: HEPSİYLE SAVAŞACAĞIZ

Türkiye saati ile gece yarısından sonra yapılan açıklamaya Ankara’dan cevap geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, twitter hesabından Trump’a hitaben şunları yazdı: “Sayın Trump, teröristler sizin müttefiğiniz olamaz. ABD’nin Türkiye ile olan stratejik ortaklığına gerekli değeri vermesini bekliyoruz. Ortaklığımızın teröristlerin propagandasının gölgesinde kalmasını istemiyoruz. IŞİD, PKK, PYD ve YPG arasında hiçbir fark yoktur. Biz hepsiyle savaşacağız.”

 

1 YORUM

  1. “lan oglum durduk yerde is cikartiyon. Sen de ne populist ciktin. Tamam dedik ya, “pyd falan farketmez, Ben de sirf artistic olsun diye hoykuruyom dedik ya”…”sen conileri saglama Al, tohumuna para mi verdik, Ben buradan bizim askeri zokalarim, 10-20 Mehmetcikin cenazesine katilir, tabutunun basinda name yapariz olur, biter” demedim mi…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin