Tren kazasında çocuğunu kaybeden aileler: Bize ‘Gençsiniz, bir daha yaparsınız’ dediler

Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden ailelerden İsmail Kartal, yetkililerin kendilerine “Daha gençsiniz, çocuk yaparsınız” dediğini söyledi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler dün Sirkeci Tren Garı’nda basın açıklaması yaptı. Anne ve babasını kaybeden İsmail Kartal, “Yöneticinin, bürokratın, müdürün, Ulaştırma Bakanı’nın bu konuda suçu hiç mi yok? Yetkililer geldi çocuğu kaybeden ailelere ne dedi biliyor musunuz? ‘Daha gençsiniz çocuk yaparsınız.’ Vicdanınız bu kadar mı?” diye konuştu.

Torunum toprağın altında, adalet nerede?

Hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel’ in dedesi Mehmet Öz de şunları söyledi: “Olayın olduğu gece oradaydım. Çamurun üzerine mucur dökülerek yol yapılmaz. Siz torunlarınızı izlerken ben ağlıyorum. Benim bir tane torunum vardı o da toprağın altında. Adalet nerede adalet?”

Kaybettikleri yakınlarının fotoğrafının olduğu tişörtleri giyen aileler sırasıyla adalet arayışlarını dile getirdi.

25 kişi hayatını kaybetti

8 Temmuz 2018’de Kapıkule’den İstanbul’a hareket eden yolcu treni Çorlu yakınlarından geçtiği sırada toprak menfezin kayması sonucu devrilmişti. 25 kişinin hayatını kaybettiği kazada, 317 kişi yaralanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin