Trafik polisleri zırhlı aracın sürücüsü yerine Miraç’ı ‘asli kusurlu’ gösterdi

Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’nde bisikletiyle sokakta oynayan 7 yaşındaki Miraç Miroğlu zırhlı aracın çarpması sonucu öldü. 3 Eylül’de yaşanan olayda Miraç Miroğlu, trafik polisleri tarafından hazırlanan raporda “asli kusurlu” olarak gösterildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, 7 yaşındaki Miraç Miroğlu’nun hayatını kaybetmesine yönelik jandarma ve trafik polisleri tarafından hazırlanan olay yeri inceleme tutanakları ile görgü tanığı S.Ş.’nin ifadesine ulaşıldı. Olayın tek görgü tanığı Ş.Ş. ise ifadesinde zırhlı aracın süratli olduğunu aktardı.

Yaşanan ölümlü kazaya dair Jandarma tarafından Olay Yeri Görgü Tespit Tutanağı hazırlandı. Tutanakta “Olay yerine gelindiğinde kaza mahallinde yerde kırmızı renkli bisikletin 3 parça halinde olduğu ve çarpmanın etkisiyle kırıldığının değerlendirildiği, Miraç Miroğlu isimli çocuğa ait terliğin birinin yerde diğerinin ise yol kenarında bulunan ahıra benzeyen yapının üzerinde olduğu” ifadeleri yer aldı. Kazaya dair trafik polisleri tarafından tutulan inceleme raporu da soruşturma dosyasına eklendi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin