Top oynayan çocukları tüfekle yaralayan kişi serbest bırakıldı

Kütahya’da, gürültü yaptıkları gerekçesiyle top oynayan gençlerin üzerine ateş açarak iki genci yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Sultanbağı Mahallesi’ndeki boş bir alanda top oynayan gençlere ateş açarak B. P. (15) ve B. K’yi (14) yaralandığı gerekçesiyle gözaltına alınan K.D.’nin (69) emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İfadesinde yaralanan çocuklardan hiç bahsetmeyen Kemal D, alkol alıp evine taş atan kişileri korkutmak için av tüfeğiyle ateş ettiğini iddia etti. Kemal D, şöyle konuştu:

Korkutmak için çocuklara ateş etmiş!

“Balkonda oturduğum sırada 4 araçtan inen 20 kişilik bir grup okul önündeki boş arazide alkol alıp, dalaşmaya başladı. Ben de o şahıslara burada aile yaşadığını söyledim. Aramızda tartışma çıktı. Evime taş atmaya başladılar. Ben de babamdan kalma av tüfeğiyle korkutmak için havaya 2 el ateş ettim. O şahıslar evime girip beni linç etmek istedi. Bu nedenle şahısların üzerine doğru hedef gözetmeden 1 el daha ateş ettim. Ettiğim ateşten yaralanan birileri var mı bilmiyorum” dedi.

Mahalleden tepki var: İlk kez oluyor

Mahallede oturanlar çocuklara yapılan saldırıya tepki gösterdi. Daha önce mahallede bu tür olayların yaşanmadığını belirten Hüseyin Yılmaz, “Çocuklara ateş eden kişiyi iyi tanımıyorum. Genelde sessiz bir insan diye biliyorum. Sadece camide namazlarda denk geliyoruz. Olayı duyumca şaşırdım, daha önce böyle olay olmamıştı mahallemizde.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin