TMSF, Taraf ve Özgür Gündem dahil 12 medya kuruluşunu satışa çıkardı

OHAL döneminde hukuksuzca gasp edilerek Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) devredilen 12 medya kuruluşunun varlıklarını, 1 milyon 146 bin 417 lira toplam muhammen bedelle satışa çıkarıldı. Söz konusu madya kuruluşları içinde Taraf ve Özgür Gündem Gazeteleri de bulunuyor.

TMSF’nin internet sitesinde yer alan satış ilanına göre Adana Medya Gazetesi, Art Tv ve Art Radyo, Haber Radyo Ege, Herkül Fm, Htv Hayat Tv, Kanal 24 Tv, Nazar Gazetesi, Özgür Gündem Gazetesi, Özgür Radyo, Taraf Gazetesi, Uşak Rd Klas ve Yeni Emek Gazetesi’nin değerleme ve satışı için Fona devredilen yayın hakkı/lisans, makine, teçhizat ve demirbaşları teklif alma yöntemiyle satışa çıkarıldı.

Söz konusu varlıklar, 17 Kasım mesai bitimine kadar alınacak tekliflerin değerlendirilmesi sonucunda satılacak. Birden fazla teklif verilen varlıklar için teklif sahipleri arasında açık artırma yapılacak.

1 YORUM

  1. siz daha önce kürt yayinlarina karsiydiniz hata kürtlerin medyasina karsiydiniz simdi ise savunuyorsunuz yillarca Akp ye yardim ettiniz bakiniz sonu ne oldu ama size yapilan zulumde ben karsiyim ben inaniyorum ki askeri darbe diye bir yalani RTÖ terör örgütü kendisi yapmistir sizin asla askeri darbeyle bir alakaniz zere kadar yok sayin fetullah beyde bu konuda suçsuzdur asil magdur sayin Fetulah gulen efendir

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin