Timsah hastaneyi bastı

TR724 HABER MERKEZİ | Zimbabve’ki hastalar, koronavirüs nedeniyle dünyanın her yerinde sağlık kuruluşlarında hayat mücadelesi verenler arasında belki de en korkunç bir riskle karşılaştılar. Fakir Güney Afrika ülkesinin Chiredzi Hastanesi’nde tedavi görenler, sabahın erken saatinde koridorlarda gezen iki metre uzunluğunda bir timsahın sesiyle uyandı.

Dev yırtıcı hayvan kısa bir süre sonra Zimbabwe Ulusal Parkları ve Yaban Hayatı Yönetim Kurumu yetkilileri tarafından hastaneden çıkarılsa da, yaşadıkları olayın şokunu henüz atlatamayan hastalar, bu kadar büyük bir hayvanın erkek koğuşuna nasıl girdiğini sorgulamaya devam ediyor.

Zimbabve’nin dev timsahlar sadece hastane basmıyor, en son Tshovani varoşlarında yaşayanlara saldırdılar ve Ulusal Park yetkilileri bölge halkına yardıma geldi.

Chiredzi Hastanesi’nde yatan bazı hastalar en son ki sağnak yağışlardan dolayı timsahın hastaneye sığınmış olacağını söylerken, bazıları ise koğuşta yatan bir hastanın “kara büyü” ile timsahı çağırdığını iddia etti.

Geçtiğimiz Pazar gecesi Tshovani bölgesi meclis üyesi Liberty Macharaga, Tshovani İlköğretim Okulu yakınlarında dolaşan başka bir timsahın resmini göndererek, halka dikkatli olun çağrısı yapmıştı.

Öte yandan, timsah yanında, Chiredzi kasabası etrafındaki ulusal parklardan kaçan ve köylülerin hayvanlarını öldüren bir aslan da halk arasında korkuya neden oldu.

Zimbabve’de en son 2018 yılındaki sağnak yağışların sonucu dev bir timsah kuzey kasabası Hwange’deki St Patrick hastanesinin girişini tutmuş, sürüngen uzun süre hastaneye kimsenin girişine ve çıkışına izin vermemişti. Vahşi yaşam yetkilileri timsahı vurarak öldürmek zorunda kalmışlardı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin