Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer’in ağabeyi de gözaltına alındı

Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer, vurgun öncesinde yandaş kanalların en önemli konuklarından biriydi.

Kripto para borsası Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer’in Arnavutluk’a 2 milyar dolarla (kripto varlık) ile kaçtığı ortaya çıkmasının ardından şirkete yapılan operasyonda, Özer’in ağabeyi Güven Özer de gözaltına alındı.

Kripto para şirketi Thodex’in hesaplarına erişilememesi ve şirket sahibi Fatih Faruk Özer’in, yurt dışına kaçması üzerine İstanbul Anadolu Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında şirket bünyesinde çalıştığı belirlenen 80 kişiden 68’i gözaltına alındı.

Şirkette yapılan aramalarda ‘çok sayıda dijital malzeme ve dokümanın ele geçirilirken Özer’in ağabeyi Güven Özer gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında şirketin bilgi teknolojilerinden sorumlu müdürü ile müşteri hizmetleri müdürünün de olduğu öğrenildi. Firmanın muhasebe müdürünün ise aranan kişiler arasında olduğu belirtildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu firari 12 zanlının yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

KIZ KARDEŞİ ÇALIŞIYORMUŞ

Bu arada, firari Fatih Faruk Özer’in kız kardeşi Serap Özer’in de firmada çalıştığı kaydedildi.

Firari Fatih Faruk Özer başta olmak üzere kız kardeşi, ağabeyi ve firmanın muhasebe müdürünün yanı sıra, şirketle bağlantısı olduğu tespit edilen 15 kişiyi arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin