TFF’nin yeni başkanı Nihat Özdemir oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağan Seçimli Genel Kurulu sonucunda iş adamı Nihat Özdemir, 179 oyla başkanlığa seçildi.

Nihat Özdemir, önceki TFF Başkanı Yıldırım Demirören gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın iş adamları arasında bulunuyor. AKP hükümetinin dağıttığı büyük ihaleleri alan şirketlerin ortaklarından olan Özdemir, yandaş ‘havuz medyası’nın oluşumunda para akıtan kişilerden biri.

Ankara JW Marriott Otel’de gerçekleştirilen TFF Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda başkanlık seçimi için 183 delege, toplam 7 sandıkta oy kullandı.

Genel kurula tek aday olarak giren Özdemir, oyların 179’unu alarak federasyon başkanlığına seçildi, 4 oy ise geçersiz sayıldı. Özdemir teşekkür konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“TFF kolay bir yer değil, bunun farkındayım ama Türk futbolunu ileriye taşımak benim de en büyük ödülüm olacaktır. Önümüzdeki dönemde kırgınlıkları bir kenara bırakarak hedefe yürüyeceğiz. Liyakat temel prensibimiz olacaktır. Allah yardımcımız olsun.”

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu’na tek başkan adayı olarak giren Nihat Özdemir’in yönetim kurulu listesi açıklandı.

Listede şu isimler yer alıyor: 

Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Hamit Altıntop, Selim Soydan, Ali Düşmez, Erhan Kamışlı, Mustafa Hacıkerimoğlu, Alkın Kalkavan, Erdal Bahçıvan, Mustafa Çağlar, Hasan Akıncıoğlu, Nuri Akın, Yılmaz Büyükaydın, İsmail Erdem.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin