Hastanede tekerlekli sandalyeyle gözaltına alınan anne, bir günlük bebeğine kavuştu

Zulüm bu sefer bir gün sürdü. Mersin’de Kur’an Kursu hocasıyken meslekten ihraç edilen Filiz Yavuz, önceki gün doğum yaptığı hastanede 24 saat geçmeden gözaltına alınmıştı. Bir gün emniyette bekleyen Yavuz, sorgulama sonrasında serbest bırakıldı. Bir günlük bebeği ise annesine kavuştu.

Polis doktorunun tüm itirazlarına rağmen, dün Yavuz’u kaldığı hastaneden tekerlekli sandalye ile emniyete götürdü. Yavuz’un yakınları sezaryenle doğum yapan ameliyatlı annenin dün akşamdan bu yana emniyette bir tahta üzerinde bekletildiğini sosyal medyadan duyurmuştu. Vicdanlı insanlara ‘sesimizi duyurun’ çağrısı yapmıştı..

ALANYA’DA DA AYNI ZULÜM YAŞANMIŞTI

Alanya’da da geçtiğimiz hafta benzer bir zulüm yaşanmıştı. Fadime G. doğum yaptıktan bir gün sonra iki büklüm ve bebeğiyle gözaltına alınıp Emniyet’e götürülmüştü. İfadesinin ardından yeni anne olmuş hanımefendi, denetimli serbestlik ile serbest bırakılmıştı.

Bu akşam da benzer olayın Mersin’de yaşanması üzerine bir okurumuz, duygularını dile getirdiği şiirini okur köşemize gönderdi. Bu vesile ile okurumuzun serzenişini dile getirdiği şiirini sizlerle paylaşıyoruz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin