30 çocuğa tecavüzü gizleyen müdürü Maarif Vakfı’nın yurtdışındaki okuluna atadılar!

30 çocuğa istismar ve tecavüz olaylarının yaşandığı Gerger İmam Hatip Lisesi’ne ilişkin skandallar bitmek bilmiyor. Tecavüz skandalının yaşandığı dönemde okul müdürü olarak görev yapan M.K.’nin AKP’nin Hizmet Hareketi’ni gönül veren işadamlarının açtığı okullara alternatif olması için kurduğu Maarif Vakfı’nın yurtdışında ilk açılan okuluna atandığı ortaya çıktı.

GERGER’DEKİ SKANDALIN SORUMLUSU OLARAK ANILIYOR
Adıyaman Gerger İmam Hatip Lisesi’ndeki istismar olayları sırasında görevine devam eden, sonrasında yeri değiştirilen Okul Müdürü M.K.’ye adeta ödül verilerek Gürcistan Batum Türk Lisesi’ne atandığı ortaya çıktı. Gerger İmam Hatip Lisesi’nde iki yıl süren skandalın ardından yaşananlar bitmek bilmiyor. Gerger’de istismar sayısının 30’un üzerinde olduğu ve tacizin 75 öğrenciye uzandığı iddia edilirken, perde arkasına farklı bilgiler de yansıyor.

MAARİF VAKFININ YURTDIŞINDAKİ OKULUNA TAYİN
Tecavüz olaylarının yaşandığı sırada Gerger İmam Hatip Lisesi Müdürü olan M.K., önce farklı bir okula gönderiliyor, ardından da adeta ödüllendirilerek Gürcistan Batum Türk Lisesi’ne atanıyor. Müdürün atandığı Gürcistan Batum Türk Lisesi ise cemaat okullarının yerini doldurması öngörülen Maarif Vakfı’nın yurtdışındaki ‘açılan ilk okulu’ olma özelliğini taşıyor.

Gürcistan Batum Türk Lisesi’nde görevine devam eden M.K.’nin halen sosyal medya hesaplarının künye bölümünde bir önceki görevini “Gerger Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Müdür” olarak yazmaya çekinmediği de dikkatlerden kaçmıyor.

GÜRCİSTAN BUNLARI KONUŞUYOR
Gerger’deki istismar sırasında görev yapan okul müdürünün ‘hiçbir şey olmamış gibi’ Batum’a gönderilmesinin Gürcistan’da rahatsızlık yarattığı belirtiliyor. Skandallara karışmış bir müdürün tayininin Gürcistan makamlarınca nasıl karşılanacağı ise merak ediliyor.

MAARİF OKULUNA İLK BAĞIŞI, CİNAYET HÜKÜMLÜSÜ METRO’NUN SAHİBİ YAPMIŞ
Gürcistan’da konuşulan konular arasında okul binasının Metro Turizmin sahibi Galip Öztürk tarafından bağışlanmış olması da var. Batum’da açılan okulun, inşaat izinlerinin alınmadığı, yerel milli eğitim müfredatının uygulanmadığı iddiaları da sıkça dillendiriliyor.

Okulun açılışı sonrası konu günlerce medyanın gündeminde kalmış iki ülke arasında krize neden olmuştu. Okulun açılış törenine Gürcü yetkililerden kimsenin davet edilmemesi ciddi nezaketsizlik olarak değerlendirilmiş ve Gürcistan Milli Eğitim Bakanı açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

maarif vakfi-gerger imam hatip-istismar-skandal atama.jpeg

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin