Tayyip Erdoğan’dan CHP’li Engin Özkoç’a 250 bin TL’lik tazminat davası

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li Engin Özkoç hakkında kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Erdoğan, avukatı aracılığıyla yaptığı suç duyurusu dışında Özkoç’a 250 bin liralık tazminat davası da açtı.

Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, Özkoç’un partisinin Kocaeli İl Danışma Toplantısında Cumhurbaşkanının kişilik haklarını ihlal eden isnatlarda bulunduğu iddia edildi. AA’nın haberine göre Özkoç’un, Erdoğan’a yönelik açıklamalarının ‘mesnetsiz ve kişilik haklarına ağır saldırı mahiyetinde’ olduğu savunuldu.

CHP Kocaeli İl Danışma Toplantısı’nda konuşan CHP Özkoç, Erdoğan’a seslenerek “Öyle Cumhurbaşkanlığı koltuğunu, AKP Genel Başkanlığı koltuğunun altına alıp hesap vermeden gideceğini sanıyorsa yanılıyor. Sen F.TÖ’cünün Allahısın.” ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. Zaman zaman görürüz. Bir yıkım ekibi, büyük inşaatların çeşitli katlarındaki belli kolonların yanlarına farklı patlayıcılar yerleştirir ve zamanı gelince sırasıyla patlatıp koca koca binaları yerle bir ederler.

  Bu tip olaylarda hep bu sahneler geliyor hatırıma.

  Devlet dediğimiz yapıyı kuran, çalıştıran ve şekillendiren ekip, sistemin gereği gibi işlemesi, işlerin istedikleri gibi gidebilmesi için, her “yapı”nın içine yerleştirdiği adamlarının, istediği zaman istediği frekansta çalışmasını sağlıyor.
  CHP zihniyeti içinde “F…cünün Allah’ısın” diyen bir kafanın, bunun başta CHP’ye zarar verdiğini bilemeyecek kadar kör olduğunu düşünmek aşırı saflık olur.
  CHP içinden birilerinin “başörtüsü karşıtlığı”, AKP’nin işine yarar; kaçmayı düşünen insanların “gidilecek başka yer yok” demesine neden olur.
  CHP içinden birilerinin, küçük yaşta Kuran eğitimine başlanmasına mani olunması gerektiğini iddia etmesi, CHP’lilerin kendi partlerine oy vermeleri ihtimalini arttırırmı bilemem ama başka partideki birinin CHP’ye oy vermesi ihtimalinden çok, CHP’ye kızgınlığının artmasına neden olacağı açıktır.

  Kolonların dibine yerleştirdikleri dinamitleri bir bir patlatıyorlar ki yeni kupon arazilerin satışına yarayan sistem çalışmaya devam etsin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin