Tayyip Erdoğan’a cevap verdi, Abdullah Gül’ü hedef aldı!

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini hedef alan açıklamaları üzerine yazılı açıklama yaptı. İlker Başbuğ, kişisel internet sitesinde yayınladığı yazılı açıklamasında, Erdoğan’a cevap vermek yerine eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü hedef aldı!

İşte o açıklamadan bazı bölümler; “Televizyon programındaki konuya ilişkin konuşmadan Türkiye Büyük Millet Meclisini ve bazı üyelerini ismen itham eden bir sonuç çıkartılması doğru değildir. Amacımız Hükümet tasarısında yer almayan bu iki değişiklik önergesini ilk gündeme getireninin kim olduğunun, önergelerden birinin Anayasa’ya açıkça aykırı olduğu net olmasına rağmen bu önergelerin nasıl benimsendiğinin, kendisine Anayasa’ya aykırılığı defalarca anlatılmasına rağmen dönemin Cumhurbaşkanı (Abdullah Gül) tarafından da neden ve nasıl onaylandığının sorgulanmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Ancak söz konusu önergede dönemin AKP grup başkanvekilleri Bekir Bozdağ ve Mustafa Elitaş’ın imzasını taşıyordu. Söz konusu isimler bugün de Erdoğan’ın en yakınında yer alıyor. İlker Başbuğ’un bu isimlerle ilgili tek kelime etmemesi dikkat çekti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin