Tayyip Erdoğan: Muhalefetin 2023’te iktidarı alma imkanı yok

Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin 2023’te yapılacak seçimlerde ‘iktidarı alma imkanlarının olmadığını’ söyledi. Mülteciler konusunda Avrupa’yı mütemadiyen tehdit eden Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kanal İstanbul ihalesine girecek olanlarla ilgili sözlerine de tepkiliydi: “Dünyayı bu şekilde tehdit etmek, devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarının ve ne kadar büyük bir ihanet içinde olduklarının en güzel ifadesidir.”

Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul ile ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İhaleye kim girerse girsin ağır bedeller ödeyecektir.” açıklamasına sert cevap verdi.

Erdoğan’ın konuşmasında bazı bölümler şöyle:

“İki de bir ana muhalefetin, özellikle dünyaya seslenerek ‘Sakın ha Kanal İstanbul’a girmeyin, Kanal İstanbul’a girenler kesinlikle paralarını alamazlar’ demesi… Sevgili milletim devletlerde süreklilik esastır. Zaten bunların iktidar yüzü görmeye fırsatları olmayacak. Milletim buna izin vermez.

TEHDİT ETMEK CEHALETİN EN GÜZEL İFADESİDİR

Bu ülkede dikili ağacı olmayan muhalefetin 2023’te iktidarı almak gibi bir imkanları da olmayacak. Dünyayı bu şekilde tehdit etmek, devletin sürekliliğini bir kenara koyarak ‘Sakın ha buna girmeyin, paranızı alamazsınız’ gibi bir yaklaşıma girmeleri, devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarının ve ne kadar büyük bir ihanet içinde olduklarının en güzel ifadesidir.

BİRAZ CANIMIZ SIKILACAK AMA…

Sağlık alanındaki yatırımlarımızın karşılığını nasıl salgın dönemde aldıysak inşallah ulaşımdaki yatırımlarımızın karşılığını da artan yatırımla, üretimle, ihracatla göreceğiz. Birileri Türkiye söz konu olduğunu da çifte standartta sınır tanımıyor olsa da biz tüm bu engelleri aşacak güce ve kararlılığa sahibiz. Belki biraz fazla enerji sarf edeceğiz belki biraz canımız sıkılacak ama emin olun hedeflerimize ulaşacağız.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin