Tayyip Erdoğan, muhalefete yüklendi: Sen kimsin ya, neyi yıkıyorsun ya!

Sultanbeyli’de Restorasyonu Tamamlanan ‘Aydos Kalesi ve Sultan Korusu Açılış Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti hedef aldı, seçim talimatları verdi. “Bay bay Kemal’e 14 Mayıs’ta dersini vermeye hazır mısınız? Yandaşlarına ders vermeye hazır mısınız?” diye konuşan Erdoğan, 2024 yerel seçimlerine işaret ederek, “14 Mayıs’taki zafer aynı zamanda 3,5 yıldır kaynakları sömürülen, eser ve hizmetten mahrum bırakılan İstanbul’un da ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun işareti olacaktır.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da belediye başkanlığı yaptığı dönemi hatırlatan Erdoğan, İstanbul’u yeniden ‘ayağa kadırdıklarını’ söyledİ, “Biz gelmeden önce çöp, çukur ve çamur vardı İstanbul’da. CHP bu demek.” şeklinde konuştu. Muhalefete, “Şunu yıkacağız, bunu yıkacağız. Sen kimsin ya? Neyi yıkıyorsun ya?” diyerek tepki gösteren Tayyip Erdoğan, konuşmasından kayda değer bölümler şöyle:

Devasa yatırımları yahu denizin altından geçirdiğimiz Marmaray ve Avrasya Tüneli’yle biz bu ülkede tarih yazdık. Fatih karadan kadırgaları yürüttü. Onun torunları olarak Marmara’nın altından raylı sistemi yürüttük. Bay bay Kemal var mı böyle eseriniz?

Büyükşehirler elinizde, ne yaptınız ya, söyleyin, şunu yaptık deyin. Hiç. İstanbul susuz muydu? İstanbul’a suyu 110 km’den Istranca dağlarını delerek biz getirmedik mi? Kardeşlerim bu bölgeler susuz değil miydi? Nerelerden nerelere geldik. İlçelerde de belediye başkanlarının verdiği mücadelenin yakın şahidiyiz.

HEDEFİNDE BABACAN VE DAVUTOĞLU VAR: BUNLAR ZAVALLI

Zavallı bunlar ya zavallı. Bunlar bizim yanımızda adam gibi yürüdü, bizden sonra kayboldu. Gözünü Amerika’ya, Avrupa’ya, başka yerlere dikip rotasını oralardan aldığı işarete göre belirleyenlerin böyle bir derdi de direnişi de gayreti de olamaz.

Ne diyor, ben Davos’a gideceğim. Ne yapacak sana Davos? Davos’ta yanımda ve o zaman IMF’in başında olan zat, onunla konuşuyoruz. Dedim ki ‘Bak, buraya adamlarını gönderirsin, taksitlerini alırsın. Ama Türkiye Cumhuriyeti’ne talimat veremezsin.’

Şunu yıkacağız, bunu yıkacağız. Sen kimsin ya? Neyi yıkıyorsun ya? Öbür tarafta adaletten bahsedeceksin, bu milletin kuruşunu yedirmeyeceğiz diyeceksin, ee nasıl yıkacaksın? Türkiye’nin yapılanları yıkacak, durduracak bir yıkım ekibine değil, daha büyük eserler yapacak daha büyük hizmetler getirecek AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na ihtiyacı var. Milletimiz inşallah tercihini bir kez daha bu yönde yapacak.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin