Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu gençlere hedef gösterdi: Gördüğünüz yerde yakasına yapışın!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin hükümete yönelik eleştirilerine tepki gösterdi. Erdoğan, “Bunlara göre bu ülkedeki cumhurbaşkanından başlayarak bakanlarından, milletvekillerinden, iş adamlarına kadar herkes taammüden vatanına ihanet etmektedir. Herkes yolsuzluk yapmaktadır. Herkes hırsızdır.” dedi. Katarlı gençlerin sınavsız tıp fakültesine alınacağı iddialarına da değinen Erdoğan, CHP liderini gençlere hedef gösterdi: ”Ülkemizin tüm gençlerinin gördükleri her yerde Kılıçdaroğlu’nun ve CHP yöneticilerinin yakalarına yapışıp bu rezilliğin hesabını soracaklarına inanıyorum.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

CHP’YE ‘SİYASİ MÜSİLAJ’ BENZETMESİ

“Muhalefet sıfatıyla ortada dolaşan bir parti ve onunla aynı yolda yürüyenler Türkiye’nin önünü kesmeye yönelik bu kampanyaya büyük bir hevesle ortak olmaktadır. Kıyılarımız nasıl müsilaj tehdidi altında oksijensiz kalma riskiyle boğuşuyorsa, siyasette de bir müsilajla karşı karşıyayız. CHP’nin başını çektiği siyasi müsilaj, milletin üzerine yağmur gibi yağıyor. Her ne sebeple olursa olsun Türkiye CHP zihniyetinin yalan ve iftira zulmüne maruz kalmaktadır. Bunun adı bir yalan terörüdür.”

HERKEZ SOYGUNCU, HERKES HIRSIZ!

“Çünkü ortada klinik bir vaka söz konusudur. Başındaki zat başta olmak üzere CHP şürekasına zaten kimsenin inandığı yok. Bunlara göre bu ülkedeki cumhurbaşkanından başlayarak bakanlarından, milletvekillerinden, iş adamlarına kadar herkes, esnafından, işçisinden, çiftçisinden, gençlerine kadar her kesim taammüden vatanına ihanet etmektedir. Herkes yolsuzluk yapmaktadır. Herkes hırsızdır. Herkes uyuşturucu kaçakçısıdır, herkes banka soyguncusudur, herkes satılmıştır, herkes kötüdür.”

HER TARAFI SUÇ KAYNAYAN BİR YER!

“Ülkesini aklına gelen her türlü aşağılık sıfatla itham edecek, her tarafı suç kaynayan bir yer olarak gösterecek kadar kendini kaybetmiş bir ruh haliyle karşı karşıyayız. Siyasetçi sıfatlı bu ruh hastasına ayıracak tek bir saniyemiz yoktur. CHP Genel Başkanı artık siyasetin değil tıp ilminin, psikiyatrinin konusudur.”

YİNE ULUSLARARASI TAHKİMLE TEHDİT ETTİ

“(Kanal İstanbul’la ilgili firmalara) ‘Eğer kredi verecek olursanız bunu ödemeyiz.’ diyorlar. Değerli kardeşlerim, bunlar daha şimdiden ‘Ya devlet nedir, devlet yönetmek nedir?’ Bunlardan haberleri bile yoktur. Uluslararası bir tahkim mekanizması vardır, bundan da haberleri yok. Biz iktidar olduk, bizden önceki borçlanmaları ödemedik mi? Ödedik. Ama bunlar devlet değil, zillet. Bunlar böyle bir şeye talip. Hayal bile değil, bunların iktidar olma süreci. Türkiye, Kanal İstanbul’a CHP’ye rağmen kavuşacak.”

GENÇLERE HEDEF GÖSTERDİ: KILIÇDAROĞLU’NU GÖRDÜĞÜNÜZ YERDE… 

“’Katarlı öğrenciler sınavsız olarak imtihana girecek’ diyorlar. Ne oldu? Girdi mi? Tepeden tırnağa hepsi yalan. Önlerine konan haberin doğruluğunu, yanlışlığını kontrol etmiyorlar. Yeter ki amaçlarına bir adım daha yaklaşsınlar. Aynı yalanı paylaşan medya ve sosyal medya mecraları en küçük bir hicap duymuşlar mıdır? Ülkemizin tüm gençlerinin gördükleri her yerde Kılıçdaroğlu’nun ve CHP yöneticilerinin yakalarına yapışıp bu rezilliğin hesabını soracaklarına inanıyorum.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin