Tarım Bakanı: Uçağınız, roketiniz olabilir ama buzdolabı boşsa hepsi boştur

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın meydanlarda ‘bir merminin fiyatını sorduğu’, dönemde Tarım Bakanı’ndan ilginç bir çıkış geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımın savunma sanayiinden daha önemli olduğunu anlatarak, “Uçaklarınız, roketleriniz olabilir, teknolojiniz çok yüksek olabilir ama buzdolabı boşsa bunların hepsi boştur.” dedi.

Düzce Kültür Merkezi’nde düzenlenen Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Pakdemirli, bakanlığın faaliyetlerini anlattı. Türkiye’nin, Avrupa Birliği’nde süt sığırı varlığında birinci, büyükbaş varlığında Fransa’dan sonra ikinci, küçükbaş varlığında da birinci sırada olduğunu vurguladı.

“Devlet sahaya indi, sebze meyve ucuzladı”

Türkiye’de sera alanlarının 700 bin dekar olduğunu dile getiren Pakdemirli, bunun 2 katına çıkarılması halinde kışın da daha ucuza sebze-meyve tüketileceğini ifade etti. Sebze-meyve fiyatlarının artması üzerine devletin sahaya indiğini anlatan Pakdemirli, “Bir haftada yüzde 40-50 sebze-meyve fiyatlarını düşürdük.” dedi.

Erdoğan, bir merminin bedelini sormuştu

Tarımın savunma sanayiinden daha önemli olduğuna işaret eden Bakan Pakdemirli şöyle devam etti: “Uçaklarınız, roketleriniz olabilir, teknolojiniz çok yüksek olabilir ama buzdolabı boşsa bunların hepsi boştur. O yüzden buzdolabının mutlaka dolu olması lazım.”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Aydın’da halka hitap ederken, “Soğana patatese ümit bağlamışlardı geçen seçimde. Şimdi domatese bibere sarıldılar. Patatesçilere domatesçilere sesleniyorum bir tane merminin bedelini biliyor musun sen?” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin