Tantan: ‘Sedat Peker bilgileri devlet aklına sahip insanlardan alıyor’

Sedat Peker’in bilgi kaynağının ‘devlet aklına sahip insanlar’ olduğunu söyleyen Sadettin Tantan, “Bu toplumun uyanmasına katkı sağlıyor” dedi.

Eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Yeniçağ TV yayınında, Sedat Peker’in bilgi kaynakları hakkında iddialarda bulundu. Tantan, Peker’e bilgileri “devlet aklına sahip insanların bunları açığa çıkarmak adına gönderdiğini” söyledi.

Peker’in gündeme getirdiği skandallar hakkında konuşan Tantan şunları söyledi:

“Devletin kendi içinde de artık, oradaki devlet aklına sahip olan namuslu, düzgün insanların da bir şekilde bunu açığa çıkarmak suretiyle halkı bilinçlendirme, bir şekilde açılım sağlanıyor.

Bu toplumun uyanmasına katkı sağlıyor. Şu anda tek kişi mahkemeleri çalıştırdığı takdirde kendileri de aynı suç örgütü içinde çıkacaktı. Temizliğini temizleyemeyen bir devlet var. Bizi dinleyen vatandaşlar bilsin ki bütün bu arşiv bilgiler süreç içerisinde devletin hem aklındadır hem de yazılıdır. Türk geleneği örf adetinde her şey yazılır çizilir.

Bu iktidar ortadan kaldırırım dese de bir yer de depodadır. Bunlar açıldığı takdirde bu suçu işleyenler, buradan para kazananlar hepsi açığa çıkar.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin