Tanju Özcan meydan okudu: ‘Bana kayyım atayacak adamın alnını karışlarım’

Yabancı uyruklulara suyun 10 kat zamlı verileceğine ilişkin söylediği sözleri nedeniyle Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında ‘görevi kötüye kullanma’ ile ‘nefret ve ayrımcılık’ suçlarından soruşturma başlattığı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Bana kayyım atayacak adamın alnını karışlarım” dedi.

Sığınmacılara yönelik zam teklifi ve belediye meclisinde AKP’li üyelerin üzerine çay fırlatmasıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisine kayyım atacağına ilişkin olarak başlayan tartışmalara kişisel hesabından cevap verdi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Özcan, “Birileri Tanju Özcan’ı durdursun deyip belediyeye darbe çağrısı yapıyorlar. Bana kayyım atayacak adamın alnını karışlarım” diyerek konuşmasının videosunu paylaştı.

Özcan, paylaştığı videosunda şu ifadeleri kullandı:

“Kardeşim, bana nasıl kayyum atayacaksın sen? Vatansever olduğum için mi kayyum atayacaksın? ‘Darbeci ABD’ dediğim için mi kayyum atayacaksın? Beni kim durduracak? Kim? Onu söylüyorum. Birileri bunu durdursun diyor. Nasıl durduracak? Böyle fısıltılar geliyor Ankara’dan, kayyum atanacakmış. Hadi oradan, kardeşim! Milli iradenin tecellisiyim ben. Bana ‘bu yola çık’ diyen de halk, ‘dur’ diyecek olan da halktır. Ben bana kayyum atayacak adamın alnını karışlarım.”

2 YORUMLAR

  1. Hemen ayni hikaye..futu, mutu…sen de biliyorsun uyduruk oldugunu…iste sirf bu yalanin, vurdumduymazligin yuzunden sana da zakkum gibi kayyimi dayarlar..gorecez bakalim.

  2. Saçmalıyor…

    Kayyım atamak bir dakikalık, işdir. Hatta cezaevine bile tıkarlar… Bu belediye başkanı başka dünyada yaşıyor sanki.
    Yahu bütün Türkiyeye kayyum atanmış, hala haberi yok mu??

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin