Suvari’den Feridun’un ölüm yıldönümünde yeni şarkı: “Zulüm ve adaletsizlik kurbanı tüm çocuklara”

2017’in Kasım ayında Türkiye’deki zulüm ve baskıdan kurtulmak için Ege Denizi’ne açılan 5 kişilik Maden ailesinin teknelerinin alabora olmasın sonucu büyük bir facia yaşandı. Kazada Hüseyin Maden ve eşi Nur Maden ile çocukları Nadire Maden, Bahar Maden, Feridun Maden’in hayatını kaybetti.

Bu olaydan sonra ailenin 7 yaşındaki oğlu Feridun için yazdığı şarkıyla gündeme gelen sanatçı Suvari Öztürk, kazanın yıldönümünde Feridun ile birlikte Türkiye ve Yunanistan arasında boğularak ölen bütün çocuklara ithafen yeni bir şarkı seslendirdi.

Yunanca ve Türkçe olan parça için Suvari, “Yeni şarkım: ‘Feridun, αχ παιδί μου’…Türkiye ve Yunanistan arasında boğularak ölen Feridun Maden’in ölüm yıldönümü anısına, zulüm ve adaletsizlik kurbanı olarak ölen bütün çocuklara ithafen.” ifadelerini kullandı.

Suvari çalışması için kendisine destekten bulunan Ahmet Bozkuş ve Metin Haboğlu’na da teşekkür etti.

Suvari Öztürk Feridun için yazdığı ilk şarkı için, “Ben Feridun yazısını ilk yazdığımda hıçkırıktan okuyamadım. Çok zor birşey. Birkaç gün sonra kendi stüdyomda sadece gitarımla bu acıyı olabildiğince saf bir biçimde yansıtmam lazımdı. Bir kere kendimi zorlayıp okudum. Ondan sonra o şarkıma hiçbir konserimde yer veremedim. Bu konudaki bütün ifadelerim noksan kalacak.” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin