Suriye’de barışın en kısa yolu Ankara-Şam arasındaki yoldur

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, iktidarı Suriye'nin kuzeyine operasyon kararına tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Suriye’nin kuzeyine yönelik operasyona tepki gösterdi. “Suriye’ye barışın gelmesinin en kısa yolu Şam ile Ankara arasındaki yoldur.” diyen Öztrak, iktidara, “Orta Doğu bataklığına girmeyin!” çağrısında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, gündemdeki son gelişmeleri düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. Ardı ardına gelen zamlara tepki gösterdi, milletin artık dayanacak gücü kalmadığını anlattı. İşte Öztrak’ın açıklamalarından satır başları:

IMF’NİN EV ÖDEVİNİ YAPIYORLAR!

“Dün gece yarısı köprü ve otoyol geçiş ücretlerine yüzde 20 zam yapıldı. Tam buna üzülürken tren ve posta ücretlerine yüzde 20 zam geldi. Vatandaşların üstüne zamlarla abanıyorlar. İktidar Uluslararası Para Fonu ile gizli kapaklı görüştü. IMF bunlara ev ödevi bıraktı. Hepsini birer birer yapıyorlar. Memlekette zam var enflasyon yok. TÜİK’in başına sosyete damadın arkadaşını atadılar sorun çözüldü. Millet artık bu ekonomiye güvenmiyor. Saray ne kadar zam yapar, ne kadar ek vergi koyarsa bu aziz millet kaldırır zannediyor!”

O BATAKLIĞA GİRMEYİN DEDİK AMA DİNLEMEDİLER

“Biz bu meselenin başından beri itibaren şunu söylüyoruz; Orta Doğu bataklığına girmeyin. Ama bizi dinlemedi, sonra da işler sarpa sarınca bizi aldattılar dedi. Biz Suriye ile ilişkileri düzeltin dedik. Türkiye de Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunuyor. Bizim Mehmetciğimiz yabancı topraklarda neden şehit oluyor diye sorduk. Biz Mehmetçiklerimizin ve ulusumuzun çıkarlarının yanındayız. Suriye’ye barışın gelmesinin en kısa yolu Şam ile Ankara arasındaki yoldur.”

CİHATÇILARI SIRTIMIZA BIRAKACAKLAR

“Sarayla ABD arasında bir uzlaşma vardır. O da şudur; siz bizim belirlediğimiz bölgelere girin biz o bölgelerin yakınında olmayacağız ama biz de bu işin başından sonuna kadar ne kadar cihatçı terörist yakaladıysak sizin sırtınıza bırakalım”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin