‘Süper Vali’ Recep Yazıcıoğlu’nun makam aracı satışa çıktı

Tokat, Aydın, Erzincan ve Denizli’nin eski valilerinden Recep Yazıcıoğlu’nun Denizli’de görevliyken kullandığı makam aracı internetten satışa çıkarıldı.

Independent Türkçe’de yer alan haberde, 1996 model olduğu ifade edilen araç için yayınlanan ilanın başlığında ”Vali Recep Yazıcıoğlu Makam Aracı” ifadeleri kullanılıyor. Çok bilinen bir e-ticaret sitesinden satışa sunulan bu araca Denizli’deki bir galeri 210 bin lira istedi.

İlanın içeriğinde de ”Sayın Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun makam aracıdır” deniliyor.

2011’DE ”HATIRASINI YAŞATMAK İÇİN” GARAJDAN ÇIKARILMIŞTI

Bu araç, 2011 yılında dönemin Denizli Valisi Abdülkadir Demir’in talimatıyla garajından çıkartılmış, ”Yazıcıoğlu’nun hatırasını yaşatmak amacıyla” yeni vali tarafından kullanılmaya başlanmıştı.

2011’de yeniden vali tarafından kullanılmaya başlanan araç sonrasında yine kaderine terk edildi

O dönem gazete ve televizyonlara da konu olan bu mesele, ”Yazıcıoğlu’nun cipi yeniden yollarda” başlığıyla haberleştirildi.

Ancak sonraki valilerin bu aracı kullanmaması üzerine yeniden atıl hale gelen araç bir süre sonra satıldı. ”Süper Vali”nin makam aracı şimdi bir galeride yeni sahibini bekliyor.

YAZICIOĞLU’NUN HATIRASINI YAŞATAN ESKİ VALİ, 15 TEMMUZ’DAN SONRA TUTUKLANMIŞTI

Denizli’de 30 Ağustos 2011’den 21 Eylül 2014’e kadar 3 yıl Valilik yapan Abdülkadir Demir, İçişleri Bakanlığı’na başvurusu sonrası Merkez Valiliği’ne alınmıştı. İstanbul’da bulunan Abdülkadir Demir, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanmıştı.

36 YAŞINDA VALİ OLDU, 55 YAŞINDA VEFAT ETTİ

Görev yaptığı süre içinde ”Süper Vali” olarak tanınan Recep Yazıcıoğlu, 1984 yılında henüz 36 yaşındayken Tokat Valisi olarak görevlendirildi.

1989’da Aydın, 1991’de Erzincan, 2003’te ise Denizli Valiliği’ne getirilen Yazıcıoğlu son görevinin 9. ayında Ankara’ya giderken yolda geçirdiği şüpheli bir trafik kazasında, 55 yaşındayken hayatını kaybetti.

 

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin