Sunucu Metin Uca’nın cenazesinde provokasyon girişimi

İstanbul’da yoğun bakım servisinde tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden sunucu Metin Uca için Ankara’da cenaze töreni düzenlendi. Uca’nın cenaze töreni sırasında iki kişi, provokasyon girişiminde bulundu. Şahıslardan biri, “Metin Bey cenazesinin camiye getirilmesini istemedi.” dedikten sonra yuhalamaya başladı.

Bunun üzerine cenazeye katılanlar şahıslara, “Utanmazlar, terbiyesizler, olay çıkarıyorlar.” diyerek tepki gösterdi. Kalabalığın tepki göstermesi üzerine provokatörler alandan koşarak uzaklaştı. Uca’nın naaşı, cenaze namazının ardından Kocatepe Mezarlığı’na defnedilecek.

Bir röportajında vasiyetinden bahseden Metin Uca, “Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul Boğazı’ndan serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum.” demişti.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

 1. Yanlı bir haber ama “hatalı yanlı” bir haber.
  Metin bey – toprağı bol olsun, dinince dinlensin- açıkça (hem de kamuoyuna açık şeklide) ölünce cenaze töreni yapılmamasını, bir kayığa konulup yakılarak denize doğru sürülüp batmasının sağlamanmasını isteyen ya da yakılıp küllerinin Boğaz’a serpilmesini isteyen biri.
  İnsanların istedikleri şekilde ölmeye ve gömülmeye bile hakları yok mu bu ülkede.
  Işıklar içinde yatsın…

 2. Vasiyetim demiş
  İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum.

  İnsanlara bir isyanı, küskünlügü var.

  Neden provokasyon girişimi denir?
  “Metin Bey cenazesinin camiye getirilmesini istemedi.” dedikten sonra yuhalamaya başladı.

  Müslüman mıydı?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin