Süleyman Soylu’dan seçim ayarlı açıklama: İstanbul, Ankara her taraf alarmda

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  AKP’nin talebiyle iptal edilen İstanbul seçimlerinin tekrar öncesinde korkutan açıklamalar yaptı. Bir televizyon programında konuşan Soylu, “Türkiye ile ilgili ciddi bir tehditle uğraşıyoruz. Epey bir mesafe de aldık. Ciddi bir tehdit. Son dönemlerde, etrafımızdaki coğrafya ile ilgili bir tehdit. Onun için herkes alarm vaziyetinde. İstanbul, Ankara, her taraf” ifadelerini kullandı.

Tehdidin ne olduğuna dair detay vermezken, bombalı saldıralara atıf yaptı. TBMM’ye yönelik DHKP-C’nin paket süsü verilmiş ve kurgu olduğu tartışılan eyleme işaret etti.

TBMM’de yaşanan olayı anlatan Soylu, “Arbede kopuyor ve bomba süsü verilmiş düzenek görünüyor. Muhtemel ki bir eylem planlayabilirler ve bu eylemi planladıkları zaman da bu düzeneği bomba diye sunabilirler. Bu tür terör örgütleri, bu tür eylemlerle zaman kazanmaya çalışıyor. Biz özellikle bir hafta, 10 gündür başka bir tehditle uğraşıyoruz. Burada söyleyemem. Türkiye ile ilgili ciddi bir tehditle uğraşıyoruz. Epey bir mesafe de aldık. Ciddi bir tehdit. Son dönemlerde, etrafımızdaki coğrafya ile ilgili bir tehdit. Onun için herkes alarm vaziyetinde. İstanbul, Ankara, her taraf. Tüm Türkiye’deki arkadaşlarım ciddi bir alarm vaziyetinde” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin