Süleyman Özışık kimse ‘sen ne yiyorsun ne içiyorsun’ demediği için gazeteciliği bırakmış!

Sedat Peker’in ifşa ettiği İnternethaber Genel Yayın Yönetmeni Hadi Özışık, herkesin arkasını dönmesi, ne yiyorsun ne içiyorsun demediği için kardeşi Süleyman Özışık’ın gazeteciliği bıraktığını söyledi.

Hadi Özışık, sosyal medyadan paylaştığı videoda, “Hep bana soruyorsunuz ‘Süleyman Özışık nerede?’ diye. Ben size söyleyeyim nerede olduğunu. Süleyman Özışık mesleğini bıraktı kardeşim” diye konuştu.

Organize suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker’in sosyal medyada yayınladığı videolarda kendisi de ifşa olan Hadi Özışık, KHK ile ihraç edilen masum olduğuna inandığı binlerce kişinin dosyasını İçişleri Bakanı Soylu’ya götürdüğünü itiraf eden kardeşi Süleyman Özışık’ın mesleği bırakmasıyla ilgili şunları söyledi: “Neden biliyor musunuz? En zor zamanlarda savunduğu ve uğrunda herkesin hedefi haline gelen Süleyman Özışık, adını Sedat Peker gündeme getirdi diye herkes arkasını ona döndü, bir tek kişi, ‘Kardeş sen bize lazımsın’ demedi” ifadelerini kullandı.

Kardeşinden açıklama yapmasını istediğini dile getiren Özışık, “Ben Süleyman Özışık’a dedim ki, ‘Kardeşim geç ekranın karşısına, konuş’. Bana tepki gösterdi ‘Ağabey’ dedi, ‘Ben ne konuşayım ya! Ben bir davaya gönül vermişim, ben kendimi ortaya koymuşum, bu sol cenahtaki kesimin bana saldırı sebebi bu. Peki kim var şu anda yanımda’ dedi. Bir tek kişi ‘Süleyman sen nereye gidiyorsun, ne yiyorsun, ne içiyorsun demedi” şeklinde konuştu.

Hakkında arama kararı çıkarılan ve yurt dışında olan Sedat Peker, Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın kendisi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptığını iddia etmişti. Peker daha sonra Hadi Özışık’la olan görüntülü görüşmesinin kaydını yayınlamıştı.

İddiaları reddeden ve yaşananlardan bilgisi olmadığını söyleyen Soylu, Özışık kardeşler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin