Sputnik: El Nusra lideri Antakya’da tedavi ediliyor

İsmini Heyet Tahrir Şam olarak değiştiren El Nusra’nın lideri Ebu Muhammed el-Cevlani’nin yaralı olarak Türkiye’ye getirildiği ve Antakya Devlet Hastanesi’nde tedavi edildiği öne sürüldü.

Heyet Tahrir Şam (eski adıyla El Nusra Cephesi) lideri Ebu Muhammed el-Cevlani’nin kafasından ağır yaralı olduğu ve Suriye’den çıkarılarak Antakya’ya getirildiği iddia edildi.

Rusya haber sitesi Sputnik’in haberine göre, hastaneden bir kaynak, Suriye’nin İdlib şehrinde pazartesi akşamı meydana gelen patlama sonucu kafasından ağır yaralanan bir kişi Antakya’ya getirildi. Kafasına isabet eden şarapnelin beyin sarsıntısına yol açtığını ve yaralının ameliyat edildiğini söyleyen kaynak, Sputnik’e bu kişinin Cevlani olduğunu açıkladı. Kaynak, “Antakya Devlet Hastanesi’ne getirilen kişi terörist Ebu Muhammed el-Cevlani’dir” dedi. El-Cevlani’nin yoğun bakıma alındığını, durumun ağır ve komada olduğunu belirtti.

EL NUSRACILARI ERDOĞAN DA ZİYARET ETMİŞTİ

AKP hükümeti, istihbarat teşkilatının El Nusra ile yakın irtibatları birçok kez gündeme geldi. Daha öne El Nusra yaralılarını hastanede ziyaret eden isimlerden biri AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmuştu. Yine Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastının tetikçi polisi Mevlüt Mert Altıntaş’ın El Nusra ile açık irtibatları ortaya çıkmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin