‘Sözde cumhurbaşkanı’ krizi büyüyor; Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na ‘darbeci’ çıkışı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘sözde cumhurbaşkanı’ sözlerine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu’nu ‘darbeci zihniyet’ olarak tanımlayan Çelik, milli irade vurgusu yaptı. Çelik’in, Erdoğan’ın milletin hiç bir kesimini diğerinden ayırmadığını söylemesi dikkat çekti.

Ömer Çelik’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle: “Cumhurbaşkanımızdan “sözde Cumhurbaşkanı” şeklinde bahsedenlerin yanlışlarını düzeltmeleri ve özür dilemeleri gerekirdi. Bunun yerine konuyu saptırıp Cumhurbaşkanımızın “tarafsız” olmadığını söyleyerek yanlışlarını savunmaya devam ediyorlar. Hala milli egemenlik karşıtlığı yapmaya devam ediyorlar.”

O MAKAM DEVLETİ TEMSİL EDİYORMUŞ

“Saldırdıkları makam Devletimizi ve milletimizi temsil etmektedir. Cumhurbaşkanı Devletin başıdır. Yürütme yetkisi Cumhurbaşkanına aittir. Cumhurbaşkanı, Devlet başkanı sıfatıyla Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletinin birliğini temsil eder. Bu temsil makamına “sözde Cumhurbaşkanı” demek, demokratik olmayan rejim arzu etmektir.”

ERDOĞAN HERKESE EŞİT DAVRANMIŞ

Ömer Çelik devam ediyor: “Yine siyasi muhalefet yapmakla, demokratik olmayan bir zihniyeti dayatmak arasındaki farkı gözetmeden konuşuyorlar. Cumhurbaşkanımız milletimizin hiçbir kesimini diğerinden ayırmadan, ülkemizin hiç bir yerini diğerinden üstün ya da aşağıda saymadan görev yapmaktadır.”

DARBECİ ZİHNİYET

Ömer Çelik’e göre ‘sözde cumhurbaşkanı’ ifadesi darbeci bir zihniyetin ürünü ve milli iradeye saygısızlık: “Demokrasiye düşmanlık etmek, millete kötülük etmektir. Demokratik hukuk devletinin meşru makam ve mekanizmalarını hedef almak demokratik bir siyasi muhalefet biçimi değildir. Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” demek ancak darbeci zihniyetin bir ürünüdür. Seçimle iş başına gelen iradenin meşruiyetine saldırmak milletin kazanımlarına saldırmaktır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin