Sözcü yazarı Yılmaz Özdil yazılarına ara verdi! Nedeni Bodrum’daki evi

Bodrum’daki villasına yönelik iddialar nedeniyle zor bir dönem geçirdiğini belirten Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, köşe yazılarına ara verdiğini açıkladı.

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil köşe yazılarına bir süre ara verdiğini belitti. Bodrum’daki villasına yönelik iddialarla ilgili geçirdiği zor süreçle ilgili yazılarına ara verdiğini açıklayan Özdil, ‘‘Bodrum’daki alt tarafı iki oda bir salon yazlığımızla alakalı linç kampanyasını biliyorsunuzdur.’’ dedi.

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, ‘Vicdanı olan herkes biliyor’ başlığıyla yayınlanan bugünkü yazısında, “Günlük yazıya odaklanıp baskıya yetiştirebilmem maalesef imkânsız. Az biraz izin rica ediyorum.” dedi.

Özdil’in yazısında şunları ifade etti:

“Bodrum’daki alt tarafı iki oda bir salon yazlığımızla alakalı linç kampanyasını biliyorsunuzdur mutlaka… Allah sizi inandırsın, Kardak Krizi’nde bile hadiseyi takip eden bu kadar sayıda gazeteci yoktu!

Manşetlerinden yargısız infazlar yaptılar, ekranlarında mahkemeler kurdular, algı yaratmak için yalanlarla iftiralarla karalamalarla hükümler verdiler, salyalar akıtarak yayınlar yaptılar.

Ama, bu ülkede namuslu hakimler var. Yürütmeyi durdurma kararı verildi. İlla yıkılacaksa yıkılır, hatta biz yıkarız, canımız sağ olsun. Ama buna “bağımsız yargı” karar verir. Yandaş tetikçiler değil.

Hukuksuz işimiz olmadığını, o evde bir kuruş haram bulunmadığını, devlet gücünü kötüye kullanarak intikam alınmaya çalışıldığını, organize kötülükle karşı karşıya olduğumuzu herkes biliyor…

Bizim meselemizle yakından ilgilenen, bizi tanıyan tanımayan, bütün mimarlar, bütün inşaat mühendisleri, bütün avukatlar biliyor. Vicdanı olan herkes biliyor. Müsterihiz.

Seyahat yasağı var. İstanbul’dayım. “Valilikten izin alırsan Bodrum’a gidebilirsin” diyorlar. Bana yönelik hukuksuz uygulamayla mücadele edebilmem için, Akp valisinden hukuki izin istememi bekleyenler, sanırım beni hiç tanımıyor. “Gazetecilere seyahat yasağı yok, gazeteci kimliğinle git” diyenler var. Benim öyle bir kimliğim yok. Sadece nüfus cüzdanım var. Hayatım boyunca basın kartı kullanmadım. Çünkü, gazetecilik yapmak için de hükümetten izin almama gerek yok. Dolayısıyla, taa 700 kilometre uzaktan boğuşmaya çalışıyorum. Orada benim adıma uğraşan kötü gün dostlarımın, avukatlarımın hakkını ödeyemem, kendilerine yürekten teşekkür ederim.

Ama, sabahın köründen itibaren telefon üstüne telefon, Türkiye’nin dört bir yanından arayan soran derken, günlük yazıya odaklanıp baskıya yetiştirebilmem maalesef imkânsız. Az biraz izin rica ediyorum.”

EVİ MÜHÜRLENMİŞTİ

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Bodrum’daki evi kaçak yapılaşma gerekçesiyle mühürlenmişti. Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde yazar Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil tarafından 2 Mayıs 2017’de 4,6 milyon liraya alınan villa tipi ev mühürlendi. Mühürde, “Bu inşaat ruhsat ve eklerine aykırı olduğundan 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 32’nci maddesine istinaden mühürlenerek durdurulmuştur” denilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin