Soylu’nun ‘namussuzlukla’ suçladığı gazeteci Saygı Öztürk gözyaşlarını tutamadı

“Trabzon böyle bir yükseliş görmedi” haberinden dolayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘namussuzlukla’ suçladığı Sözcü yazarı Saygı Öztürk’ün gözyaşlarını tutamadı.

Öztürk, “Bugüne kadar sadece gazetecilik yaptım ve gazetecilik yapmaya devam edeceğim. 40 yıldır namussuzluk yapmadım yapmamda.” dedi.

Soylu ise sosyal medya hesabından bir paylaşım daha yaparak Saygı Öztürk’e yönelik “Seni Türkiye’nin tüm namuslu insanlarına şikayet ediyorum” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ali Ayvazoğlu isimli bir bürokratın kariyerindeki yükselişi yazan Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e tepki göstererek, “İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır.” ifadelerini kullanmıştı.

“40 YILDIR NAMUSSUZLUK YAPMADIM, YAPMAM DA

“Soylu’nun bu sözlerine KRT TV’de yayınlanan Söz Meclisi’nde yanıt veren Öztürk, “Saygı Öztürk olarak bugüne kadar sadece gazetecilik yaptım ve gazetecilik yapmaya devam edeceğim. Samimi söylüyorum çok üzüldüm. Bir bakanının böyle dememesi lazım, böyle yazmaması lazım. Vallahi ülkem için üzülüyorum. Malımızı, canımızı, namusumuzu emanet ettiğimiz Bakanın böyle yapmaması lazımdı. 40 yıldır bu tür polemiklere girmedim. Demokart Parti Genel Başkanlığı döneminden beri de görüşmedim. 40 yıldır namussuzluk yapmadım bundan sonra da yapmam. Ben kalemimi satmam.” diyerek gözyaşlarını tutamadı. Öztürk, daha sonra programa devam edemedi ve yayından ayrıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Soylu, “#SAYGIsızÖZTÜRK 1- Haysiyet cellatlığı yaptın 2- Şimdi de yalan söylüyorsun. Seni Türkiye’nin tüm namuslu insanlarına şikayet ediyorum” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

  1. vay be binlerce insan hapse atıldı ailesi ile sorgusuz sualsiz sosyal izolasyona uğradı da iki kelime ettin mi? bir kaç cümle kurma ihtiyacı ya da cesareti duydun mu duayen gzeteci bozuntuları. şimdi sana iki kelime laf edilince mi zoruna gitti. bu kafayla daha çok ağlarsınız.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin