Soylu’dan Ceren açıklaması: Eleştiriler onu geri getirmeyecek!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili eleştirilere tepkisini, “Bu, bütün Türkiye’nin güvenlik endişesiyle karşı karşıya kaldığını göstermez. Bütün bu eleştiriler bu kızımızın geri dönmesini sağlamayacaktır.” sözleriyle gösterdi.

Ordu’da evinin önünde hiç tanımadığı Özgür Ardıç tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’e ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan günler sonra açıklama geldi. Cinayetin ardından zanlının yakalandığını anlatan Soylu, ihmal iddiaları ve eleştirilere tepkiliydi!

SÜLEYMAN SOYLU: BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ

Katil olan bir hükümlünün nasıl elini kolunu sallayarak gezdiğinin sorgulanmasına tepki gösteren Soylu, “Bu cinayetin hemen akabinde özellikle bizim güvenlik güçlerimiz gerek teknik olsun, gerek analiz olsun gerekse kameraların izlenmesi münasebetiyle bir sonuç aldılar. Ama tabii bu ölen kızımızı geri getirmiyor. Günün sonunda böyle bir fotoğrafla karşı karşıyayız. Başsağlığı diliyoruz. Soruşturma devam ediyor. Her firarinin bir cinayet işleyebileceğine yönelik bir bilgimiz söz konusu değil. Bizim görevimiz bütün firarileri yakalayarak adalete teslim etmektir. Bu tür eleştiriler illa ki olacaktır. Bütün bu eleştiriler bu kızımızın geri dönmesini sağlamayacaktır. Hakikaten elinde bıçak olup hiç tanımadığı bir insanı katledebilecek bir caniyle karşı karşıyayız. Firar etmiş ve bunu bir cinayete döndürmüş bir caniyle karşı karşıyayız.” dedi.

KATİL ZANLISI: YENİ AVLAR ARADIM!

Ceren Özdemir, evinin kapısının önünde kalbinden bıçanlanarak öldürülmüştü. Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Ardıç’ın 14 yıl önce yine Ordu’da bir çocuğu öldürdüğü, 13 yıl boyunca kaçtığı ve 2018 yılında da hırsızlık yaparken suçüstü yakalandığı ortaya çıktı. Sorgudaki ifadesi Hürriyet gazetesi tarafından yayınlandı. Ardıç’ın ifadesinde, “Ceren’i öldürdükten sonra sabah inşaatta kaldım. Meyve aldım yeni avlar aradım ancak fırsatını bulamadım.” dediği belirtildi. ‘Bir bıçak darbesinde öldürebileceği kişiler’ aradığını anlatan zanlı, “Zıpkın almayı düşündüm. Ceren’i gözüme kestirdim, biraz takip ettim. Karşıma yaşlı adam çıktı, büfeye attım kendimi. Takip etmeye devam ettim, fırsat buldurduğumda öldürdüm.” diyor.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin