Sosyal medyada ‘DirenBeHakan’ etiketi: ‘Yeter artık; annesine kavuşturun’

Anne babası tutuklu olan lösemi hastası 12 yaşındaki Hakan’ın en azında annesi Sabriye Dağdeviren’ne kavuşması için Twitter’da “#DirenBeHakan” etiketi açıldı.

Etikete, Atilla Taş, Ahmet Ümit, Serap Yazıcı, Sezgin Tanrıkulu, Cihangir İslam, Kemal Özkiraz olmak üzere bir çok isim destek çıktı. Bu isimler Hakan’ın annesine kavuşma isteğinin bir an önce gerçekleştirilmesini talep etti. Şair ve yazar Ahmet Ümit’in Twitter hesabından yaptığı, “Yeter artık. Hakan’ı annesine kavuşturun” paylaşım dikkat çekti

Atilla Taş: Biraz empati, biraz vicdan!

Sanatçı Atilla Taş paylaşımında, “#DirenBeHakan En azından annesine kavuşturarak bu yavrucağın acılarını biraz olsun hafifletebilirsiniz. Vicdanlarınız bu kadar yok olmuş olamaz! Biraz empati, biraz vicdan!” ifadelerini kullandı.

Cihangir İslam: Bu çocuğun cezalandırılması bütün yasalara aykırıdır

Milletvekili Cihangir İslam ise yaptığı paylaşımda “Adil yargıdan geçeli çok oldu, hayatı tehdit eden bir hastalıkla boğuşan bu çocuğun cezalandırılması bütün yasalara aykırıdır” dedi.

Kemal Özkiraz: Biz senin destekçiniz güzel çocuk 

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz yaptğı paylaşımda şunları söyledi: “12 yaşında çocuk kanser hastası, anne, baba tutuklu. “En azından birini denetimli de olsa bırakın” diyoruz bize “Fetö destekçisi” diyorlar El kadar çocuğa “Fetöcü” diyebilen vicdansız ruhsuzlar bize ne derse şereftir, onurdur. Biz senin destekçiniz güzel çocuk.”

Sezgin Tanrıkulu’ndan Hakan’a destek

Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Twitter’dan, “Anne ve babası tutuklu, henüz 11 yaşında ve kanserle mücadele ediyor #HakanDağdeviren…Kendisine ailesinden uzak olduğu bu süreçte dedesi Ali Dağdeviren bakıyor. #DirenBeHakan” paylaşımını yaptı.

Serap Yazıcı: Kim bilir Türkiye’de şu anda kaç tane Hakan var? 

Anayasa Hukuku Profesörü Serap Yazıcı, Hakan’a destek vererek, “Her gün vicdanları titreten binlerce olaya tanık oluyoruz. Kim bilir Türkiye’de şu anda kaç tane Hakan var? Umarım Hakan annesine, babasına ve sağlığına kavuşur.  #DirenBeHakan” dedi.

Ahmet Ümit: Yeter artık. Hakan’ı annesine kavuşturun

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin