Sosyal medyada Afrin Operasyonu: 449 kişi gözaltına alındı, 34 kişi tutuklandı

TSK Afrin Operasyonu 17 güne giriyor. Operasyon kapsamında bu zamana kadar sosyal medyada terör propagandası yaptığı iddiasıyla 449 kişi gözaltına alındı, 34 kişi tutuklandı.

İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada Afrin operasyonuyla ilgili paylaşım yaptığı gerekçesiyle 449 kişinin gözaltına alındığını, 34 kişinin tutuklandığını açıkladı. Bakanlık açıklamasında, gözaltına alınanlara, “Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik sosyal medyadan ‘terör propagandası’ yapmak” suçlamasının yöneltildiği ifade edildi.

29 Ocak-5 Şubat arasındaki gözaltılarla ilgili de şu açıklama yer aldı:

“Terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast eden, nefret söylemleri içeren 934 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapılmış, tespit edilen 260 kişi hakkında yasal işlem yapılmıştır.”

Operasyonun başladığı 20 Ocak 2017’den 1 Şubat’a dek sosyal medyada paylaşım yapanlardan en az 34 kişi tutuklandı.

Diğer yandan ÖSO milislerinin de desteğiyle 20 Ocak saat 17.00’de başlatılan geniş kapsamlı operasyon devam ediyor.  TSK ise operasyona ilişkin son rakamı açıkladı: “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 947 oldu.”

 

 

1 YORUM

  1. Bu teroristleri nasil, neyle, kiminle sayiyorlar gercekten merak konusu?
    Tank olayindaki sehit sayisini bile gunun aksaminda netlestirenler, ucaktan, toptan salladiklarina denk gelenleri tespit eden sensor gelistirdi herhalde damat!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin